Kam na bezpečnou dovolenou do Řecka?

Nedá se vyloženě říct, že by dovolená v jakékoliv tradiční destinaci nebyla bezpečná. Ale vlivem znepokojivých událostí a nepředvídatelné situaci je v současnosti menší zájem o Turecko a rezervovaněji se turisté staví i k Egyptu, Tunisku a mnohdy také Řecku.

Statistiky ukazují, že Řecko je z dlouhodobého hlediska pro našince žádanou destinací. Jen z České republiky sem každoročně směřují statisíce turistů.

recka vlajka

Přes všechny obavy a spekulace se Řecko přes i přes migrační a ekonomickou krizi těší pověsti bezpečného místa pro dovolenou. Žádné aktuality nepotvrzují, že by v této zemi docházelo k násilnostem a že by došlo k nárůstu kriminality. Navíc Řecko není jen o východořeckých ostrovech Kos či Lesbos.

Na jaké ostrovy se vydat za bezpečnou a zajímavou dovolenou?

Ze stálicí můžete vybírat z velkých ostrovů Kréta, Zakynthos a Korfu, ale nabízí se také Kefalonie, Lefkáda, Santorini, Limnos či třeba Thassos. Na výběr je z mnoha dalších ostrovů, každý ostrov a každá oblast má své ojedinělé kouzlo. Stačí si vybrat podle svých preferencí.

Martina M.
foto: pixabay.com

Mohlo by se vám líbit...

1 komentář

  1. Radim napsal:

    Dobrý den, určitě můžu doporučit i ostrov Kos, my ho navštívili minulý rok a byla to úžasný dovolená. (příspěvek byl redakčně zkrácen)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>