Venezuela – Karibik a vodopády

Země, kterou objevil Kryštof Kolumbus, se rozprostírá na horním okraji Jižní Ameriky. Část země leží na pevnině a část tvoří množství ostrovů rozprostřených v slunném Karibiku. Karibské moře ale není to jediné, co turisty na Venezuele láká. Vyhlášené jsou například i místní vodopády.

Venezuela je federativní republikou a úředním jazykem je španělština. Ve znaku má mimo jiné bílého divokého koně. Země byla v minulosti pod správou Peru, a později také fungovala jako součást Kolumbie, z které v 19. století vystoupila a vyhlásila samostatnou republiku.

Venezuela leží kousek od rovníku a počasí je zde tropické. Kdo miluje vysoké teploty, přijde si tu na své, průměrné roční teploty totiž bývají udávány zhruba kolem 30 stupňů Celsia. Pouze ve výše položených místech bývá kolem 20 stupňů Celsia.

Milovníci hor by určitě zavítali do And, kde je možné nalézt nejvyšší horu Venezeuely – Pico Bolívar. Ti, co mají raději dobrodružné knížky, zase naopak možná znají nejznámější řeku Venezuely – Orinoco. Pravé přítoky Orinoca tvoří pověstné vodopády. Venezuela se tak může pyšnit nejvyšším vodopádem světa – Salto Ángel.

Turisticky nejvyhledávanější jsou ale ostrovy rozprostřené v Karibském moři. Největší a nejznámější z nich je ostrov Isla de Margarita. Nalezneme ho u severního pobřeží Venezuely a bývá řazen mezi Malé Antily.

 

ZP

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>