Kam na dovolenou na Vánoce

Chcete-li zažít opravdu netradiční Vánoce, pak zahoďte čepice a vytáhněte plavky. 

Většina obyvatel tráví vánoční svátky ve svých domovech. Zájem oslavit svátky v zahraničí má však stále více lidí. Kam se vydat, když s touto možností také laškujete?

Nejčastěji lidé prchající z vánočního šílenství touží po teple a romantice, a tak míří do Dubaje, nebo do Dominikánské republiky.

Dominikánská republika

Vánoce  v Dominikánské republice jsou jasnou volbou pro ty, kdo chtějí o svátcích do plavek, ale přitom nepřijít o bílé Vánoce. V Dominikánské republice se totiž na Vánoce obarvují stromky na bílo. Tamější Vánoce pak jsou plné odpočinku a zpěvu, koledy jsou totiž v rytmu merengue.

dominikanska-republika

Dubaj

Pro příznivé ceny je populární Dubaj. Pokud chcete slavit Vánoce  u jesliček a perníkové chaloupky, můžete, mnohé hotelové resorty nabízejí vánoční aktivity. Pokud ale chcete tradičním Vánocům zcela uniknout, v Dubaji můžete. Místo zpívání koled a házení botou, můžete do pouště na čtyřkolky, na luxusní golfové hřiště a když to na vás přijde, můžete si i zde zalyžovat.

Slovensko

Ti kdo přece jen zastávají názor, že Vánoce bez sněhu nejsou Vánoce, se mohou poohlédnout po bližší destinaci.

lyzovani

Pro ty, kdo si nechtějí lámat hlavu s cizími jazyky, jsou jasnou volbou naši východní sousedé. Na Slovensku je mnoho možností pronajmutí chat a chalup a kdo by chtěl Vánoce bez starostí, určitě je jasnou volbou některý z wellness hotelů. Mimo lyžování v Tatrách určitě doporučujeme ochutnání slovenské vánoční kapustnice a vánočních oplatek, které se jí s medem a česnekem.

Sandra Š.

Mohlo by se vám líbit...

1 komentář

  1. Táňa napsal:

    A on někdo jezdí na dovolenou přes vánoce? A co rodina?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>