Podzimní romantika (i pro sportovce)

Konec velkého cestování s chladnými dny? Vůbec ne! Právě teď je ten ideální čas na poznávání překrásných měst jižní Evropy. Pojeďte třeba za italskou romantikou (nebo sportovním kláním)!

Benátky

Romantičtější místo, než je benátský Ponte Rialto s proplouvajícími gondolami, byste nehledali snadno. Pokud vás už ale nudí notoricky známý Dóžecí palác a náměstí sv. Marka, máme pro vás pár tipů.

  • Zapomeňte na památky, jen se procházejte uličkami. Klidně se i na chvíli ztraťte. Ale hlavně si vychutnávejte kouzlo té působivé architektury, ze které sála přepych.
  • Dejte si oběd tam, kde jedí Benátčané. Za zkoušku stojí například Trattoria Rivetta, nebo jakýkoli podnik na Campo Santa Margherita.
  • Opusťte hlavní historické centrum a udělejte si výlet lodí na benátské ostrovy. Nejznámější z nich jsou Murano (ostrov sklářů) a Burano.
  • Nevyhýbejte se návštěvám kulturních institucí a památek. Zejména některých muzeí. Doporučujeme například historické námořní muzeum, menší galerii Ca‘ d’Oro, nebo expozici děl 20. století v Collezione Peggy Gughenheim.

Ubytování hledejte mimo hlavní centrum. Někdy se vyplatí hledat ubytování i v ostatních čtvrtích města Benátky. Obzvlášť oblíbená je Mestre, kde lze sehnat zejména mimo hlavní sezónu skutečně levné ubytování.

Tip pro méně romantické

Benátky nemusí být jen synonymem „sladké“ romantiky. Potřebujete si taky trochu provětrat hlavu? I tak je tady to pravé místo. Na konci října, přesně 27. 10., se tu běží Benátský maraton.

Běžci vyběhnou na trať v městečku Stra 25 km od Benátek. Velkou chuťovkou je závěrečná část přes most Svobody, Grand Canal, náměstí sv. Marka, kolem Dóžecího paláce až na Riva Sette Martiri v historickém centru.

Tohle je akce, kterou by si žádný sportovní nadšenec neměl nechat ujít. Zajistěte si včas příjemné ubytování v centru dění!

Florencie

Synonymum pro renesanci? „Pokladnice“ s až třetinou italského kulturního dědictví? Ano, přesně to je Florencie – kolébka renesančního umění a architektury. Hledat něco speciálního a neznámého, co byste měli ve Florencii navštívit, je v podstatě zbytečné.

Právě světoznámá díla od Michelangelova Davida přes most Ponte Vecchio s domky a náměstíčkem až po katedrálu Santa Maria del Fiore jsou nejpoutavějšími a nejúžasnějšími místy Florencie.

Zájezdy do Florencie hledejte teď, mimo turistickou sezonu, za velmi příjemné ceny například na spolehlivém a kvalitním slevovém portálu Zapakatel.cz.

Verona

Soutěž o nejromantičtější pár? Na předních pozicích by se zaručeně objevil i ten z Verony – Romeo a Julie. Ale dost shakespearovské klasiky. Pod Juliin balkon denně proudí davy turistů. Vy zamiřte raději jinam. Historie Verony sahá nejméně až do roku 89 př. n. l., kdy to byla římská kolonie.

Ta i každá další historická epocha zanechala ve Veroně výrazné stopy, především architektonického rázu. Najdete tu vedle sebe římské stavby (aréna, římské divadlo, brána Porta Borsari), románské, gotické (hrad Castel Vecchio, kostel Sant´ Anastasia), ale i renesanční a barokní.

Obvykle však Verona není samostatným turistickým cílem. Doporučujeme ji zařadit do jednoho itineráře společně s Benátkami –  na jedné dovolené uvidíte dvě architektonické perly najednou a stále vás bude něco překvapovat.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>