Kréta – pátý největší ostrov Středozemí

Přemýšlíte, kam vycestujete na dovolenou? Rádi byste někam za teplem, krásnou přírodou a hlavně čistým mořem?

Vydejte se po náročných měsících plných práce na dovolenou a oddechněte si na Krétě.

Kréta, pátý největší ostrov Středozemí, nejzazší horský výběžek Evropy a zároveň předzvěst Orientu.

Na Krétě naleznete všechno od archeologických památek – Knossoso, Festos, Malia, bujaré hlavní město Heraklion, romantická městečka Réthymno a Chania, přes úchvatnou přírodu, kde přežívají divoké kozy, po úchvatné jeskyně a velkolepé rokle – Samaria.

Za vidění stojí jak západní, tak východní pobřeží a na obou se určitě vyplatí pozorovat na tamních plážích západ či východ slunce.

155 kilometrů pobřeží

Kréta skýtá 155 kilometrů pobřeží. Na severu ostrova jsou spíše hojně navštěvované písečné pláže. Romantické duše musí navštívit lagunu Balos na severozápadním cípu ostrova, kde se pokocháte pohledem na tyrkysové barvy Lybijského moře.

Karibskou pláž je možné najít i na jihozápadě, písčitá a několik kilometrů dlouhá pláž Elafonissos by vám také neměla ujít. Netradiční pláž, pro kterou je charakteristický růžově zbarvený písek naleznete v letovisku Matala na jižním pobřeží. Kdo by se raději koupal na kamenité pláži s úchvatným palmovým hájem za zády, musí zajet na zlatou pláž Vai.

Dovolenou na Krétě si můžete zorganizovat sami, mnohem pohodlnější ale je, svěřit své požadavky do rukou cestovní agentury a nechat si ji naplánovat a zorganizovat. Dovolená s CK TIP travel je zárukou spokojenosti.

Léto teplé, zima mírná

Počasí na ostrově Kréta je typicky středozemní. V létě zde panuje teplo a počasí beze srážek, na jihu, u pobřeží Lybijského moře, se dá říci, že je přímo horké. Zima bývá mírná, se sněhem v horských oblastech, deštěm v nížinách a přesto poskytující dostatek slunečných dní.

V zimě a v jarních měsících je Kréta vzhledem k vysokým teplotám, dostatku srážek a vysoké vlhkosti jeden z nejzelenějších ostrovů ve Středozemním moři. Kdo nemá potřebu se na dovolené jen koupat a rád by poznal zdejší přírodu, památky a běžný život místních obyvatel, může sem zavítat i v zimních měsících.

Protože je Kréta velmi hornatá, změny počasí mohou být velmi náhlé. Proto si i na dovolenou v létě přivezte trička s rukávy, která obzvláště při výletech přijdou vhod.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>