Dovolená po stopách Hitlera uspokojí historiky i trekaře

Hledáte-li zajímavou destinaci pro dovolenou nebo kratší výlet, která neleží daleko od nás a přesto nabízí nezapomenutelné zážitky, vyjeďte do nejzazšího německého výběžku v Rakousku – do Berchtesgadenu. Čeká vás zde legendární Hitlerovo Orlí hnízdo, malebné město se sídlem bavorských Wittelsbachů, ale i dech beroucí příroda pod majestátními Alpami.

Berchtesgaden není jen Hitler

Zatímco masy turistů míří do Berchtesgadenu hlavně na Hitlerovu horskou chatu „Kehlstein Haus“ nebo populárně řečeno na Orlí hnízdo, hlavním tahákem oblasti je nádherná příroda rakouských Alp s dominantní horou Watzmann. Ostré vrcholky jsou protkány mnoha trekovými trasami a jsou dokonce spojeny důmyslnou sítí lanovek. Budete procházet pod vodopády, které chrlí vodu do smaragdového jezera Königsee, nebo podnikat náročnější až skoro horolezecké výpravy.

Historie na vrcholcích v podzemí

Až si prohlédnete pamětihodnosti spojení s „Führerem“, který si z městečka vybudoval vlastní alpskou základnu s širokým zázemím, odhalí vám Berchtesgaden další skrytá lákadla. Velice oblíbená je exkurze do místních, staletí vytěžovaných, solných dolů, kde se svezete podzemním vláčkem nebo na hornické skluzavce, a objevíte jedno z největších podzemních jezer.

S dolováním soli souvisí i přítomnost termálních pramenů, ve kterých za skromný poplatek můžete relaxovat pod širým nebem obklíčeni mohutnými alpskými štíty. Z vodních radovánek lze provozovat i rafting a až vám dojde šťáva, vypravte se do centra Berchtesgadenu na exkurzi hradu a zámku Wittelsbachů, kde si hrávala i maličká budoucí císařovna Sissi.

I když je to blízko, i zde není nouze o adrenalin

I do krajů nám blízkým se ovšem vyplatí sjednání cestovního pojištění. Člen naší výpravy, nadšený trekař Vojta, si při prolézání strmých horských stezek a následném pádu zlomil zápěstí, a nebýt kvalitního pojištění do zahraničí, které hradilo i ošetření v soukromých zařízeních, asi by mu nezbylo nejen na zaplacení ubytování, ale za smluvním lékařem by musel skoro až do Salcburku.

Chcete-li poznat opravdové typické Bavorsko a přitom necestovat do vzdálenějších destinací jako je např. Mnichov, doporučuji rozhodně Berchtesgaden, kde i mladé ženy chodí v dirndlech, místních „krojích“, a pánové mají typický Hut s pérem. S oroseným tuplákem v ruce nebude autentickému zážitku nic scházet.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>