Rakousko – historie a příroda

O dovolené v Rakousku toho není třeba příliš psát, protože našeho souseda známe přece jen lépe než jiné evropské státy, na druhou stranu se na něj v letním období někdy trochu zapomíná, což je rozhodně škoda, protože nádherná čistá přírody, hory, jezera, solné jeskyně… To vše má své kouzlo i v létě.

Hlavní výhodou je také vzdálenost, pokud se rozhodneme strávit dovolenou v jižních Čechách, nebo zda tu dokonce bydlíme, pak to máme třeba z Třeboně do Rakouska jen něco přes30 km. Na nasátí atmosféry nám stačí zajet kousek za hranice a navštívit některá menší pohraniční městečka, ale pokud chceme Rakousko poznat blíž, budeme muset do vnitrozemí. 

Výletním cílem pro nás může být třeba město na Dunaji – Linz. Jedná se o jedno z největších měst, protnuté právě Dunajem, které spolu s horami v pozadí, tvoří zajímavé panoráma města. Často ho také křižují parníky a lodě pro obchodní i osobní přepravu. Co takhle vyrazit parníkem až do Vídně?

Vídeň nás jako hlavní město Rakouska i jako bývalé sídelní město Rakouska-Uherska, do kterého jsme patřili i my, okouzlí bohatou historií a nesčetnými památky. Shlédnout můžeme místa, kde pobývali Habsburkové a odkud řídili císařství. Porozhlédnout se ale můžeme i po Prátru a svést se na tradičním Ruském kole, ze kterého je výhled na celou Vídeň.

Za návštěvu stojí i oblast  Salzkammergut, nacházející se ve středním Rakousku v oblasti Salzburska, Horního Rakouska a Štýrska. Vedle Korutanských jezer patří právě jezera v této oblasti k nejznámějším v Rakousku vůbec. Salzkammergut se překládá do češtiny jako Solná komora a její jižní část byla v okolí Dachsteinu a Hallstatu zařazena na seznam Světového dědictví Unesco.

Jinak v této oblasti nalezneme přes padesát obcí a měst, nesčetně penzionu a hotelů. K největším městům, z nichž můžeme vybírat, potom patří Bad Ischl (též oblíbené místo císařské rodiny), nebo Gmunden.

ZP

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>