Rakousko – historie a příroda

O dovolené v Rakousku toho není třeba příliš psát, protože našeho souseda známe přece jen lépe než jiné evropské státy, na druhou stranu se na něj v letním období někdy trochu zapomíná, což je rozhodně škoda, protože nádherná čistá přírody, hory, jezera, solné jeskyně… To vše má své kouzlo i v létě.

Hlavní výhodou je také vzdálenost, pokud se rozhodneme strávit dovolenou v jižních Čechách, nebo zda tu dokonce bydlíme, pak to máme třeba z Třeboně do Rakouska jen něco přes30 km. Na nasátí atmosféry nám stačí zajet kousek za hranice a navštívit některá menší pohraniční městečka, ale pokud chceme Rakousko poznat blíž, budeme muset do vnitrozemí. 

Výletním cílem pro nás může být třeba město na Dunaji – Linz. Jedná se o jedno z největších měst, protnuté právě Dunajem, které spolu s horami v pozadí, tvoří zajímavé panoráma města. Často ho také křižují parníky a lodě pro obchodní i osobní přepravu. Co takhle vyrazit parníkem až do Vídně?

Vídeň nás jako hlavní město Rakouska i jako bývalé sídelní město Rakouska-Uherska, do kterého jsme patřili i my, okouzlí bohatou historií a nesčetnými památky. Shlédnout můžeme místa, kde pobývali Habsburkové a odkud řídili císařství. Porozhlédnout se ale můžeme i po Prátru a svést se na tradičním Ruském kole, ze kterého je výhled na celou Vídeň.

Za návštěvu stojí i oblast  Salzkammergut, nacházející se ve středním Rakousku v oblasti Salzburska, Horního Rakouska a Štýrska. Vedle Korutanských jezer patří právě jezera v této oblasti k nejznámějším v Rakousku vůbec. Salzkammergut se překládá do češtiny jako Solná komora a její jižní část byla v okolí Dachsteinu a Hallstatu zařazena na seznam Světového dědictví Unesco.

Jinak v této oblasti nalezneme přes padesát obcí a měst, nesčetně penzionu a hotelů. K největším městům, z nichž můžeme vybírat, potom patří Bad Ischl (též oblíbené místo císařské rodiny), nebo Gmunden.

ZP

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>