Na Maledivy v březnu

Pokud nám současné téměř jarní teploty nestačí, můžeme si neplánovat dovolenou do země s celoročně mnohem příjemnějšími teplotami, a to na Maledivy. V březnu se tu pohybují teploty kolem příjemných 26 °C.

Navíc březen je pro návštěvu ideální i z důvodu přibývajících srážek v letních měsících. Nejdeštivějším měsícem bývá podle mnohých průzkumů červen.

Maledivy tvoří několik desítek ostrovů, sousedících se Srí Lankou. Země nadchne dobrodruhy, kteří si zde mohou vychutnat kouzlo neobydlených ostrovů, kde je při průzkumu nebude rušit žádná civilizace. Na své si tu přijdou, ale i milovníci vodních sportů, pro které jsou zdejší podmínky jako stvořené.

Pláž s bílým pískemMaledivy se pyšní korálovými útesy s bohatým podmořským životem, lákající k šnorchlování a potápění. Zaplavat si tu můžeme nejen s delfíny, ale dokonce i s rejnoky, kteří při západu slunce připlouvají k plážím a turisté je mohou i krmit.

Kdo má raději pasivní odpočinek, může se vyhřívat na slunci na některé z četných pláží s pověstným bílým pískem, uchýlit se do stínu palem a jiné kvetoucí tropické vegetace, sledovat procházející želvy, nebo si dopřát ozdravnou arjuvédskou masáž či koupel v bylinkách.

A ti co mají nejraději velkoměstský život, si přijdou na své v hlavním městě Malé, které nabízí nespočet moderních obchodů, ale i místní tradiční rušná tržiště. Můžeme se zúčastnit některé z místních akcí, nebo třeba jen poznávat zdejší architekturu.

ZP

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>