V Seefeldu nuda nehrozí

Označením „Best of the Alp“ se honosí pouze pár lyžařských středisek v Rakousku, Itálii, Francii a Švýcarsku. Sdružení tímto označením garantuje vysokou kvalitu služeb v oblastech hoteliérství, gastronomie, sportu i trávení volného času. Pokud toužíme zažít opravdu to nejlepší z Alp, nemáme to zase tak daleko. Pět hodin autem do zimního ráje v Seefeldu za to opravdu stojí.

Společně se stejnojmennou obcí patří do regionu další čtyři vesnice – Mösern, Reith, Leutasch a Scharnitz. V Seefeldu se také pořádaly Olympijské hry (v letech 1964 a 1976) nebo Mistrovství světa v klasickém lyžování (1985). Na počest olympijských her tak byl v roce 2003 Seefeld pokřtěn na Olympiaregion. Navíc se zde každoročně pořádá Světový pohár v severské kombinaci.

I když samotné centrum Seefeldu nepatří mezi nejlevnější destinace, je region stále oblíbenější i mezi českými turisty. Vzhledem k dobré dostupnosti můžeme zajet do okolních vesnic, kde lze sehnat ubytování v rodinných penzionech již od 50 eur za dvě osoby anoc. Zároveň se vyplatí sledovat výhodné speciální relaxační, sportovní, rodinné nebo skupinové balíčky a dopřát si tak maximální komfort, které středisko nabízí.

Pro vyznavače zimních sportů jsou zde dostupné podmínky, které svou kvalitou dosahují vysokých sportovních parametrů. Seefeld je  rájem pro fanoušky nordického sportu. Oblast nabízí kolem 300 kilometrů upravených běžeckých stop různých obtížností. Nic není ponecháno náhodě, a proto jsou stopy sledovány tyrolským Gütesiegelem – záruka kvality. V Seefeldu je vždy záruka kvalitní sněhové pokrývky. Ti, kteří nepreferují tradiční zimní disciplíny, mohou využít stezky pro nordic walking turistiku, svézt se koňským spřežením nebo si jít zabruslit na kluziště před místním kongresovým centrem. Ve sportovním areálu v Seefeldu zároveň najdete vše pro relax. Venkovní bazén utahané tělo prohřeje. Z vnitřního bazénu je pár kroků na tobogán, do páry, sauny všech druhů, odpočívací místnosti, solária. Ideální místo pro relax třetí sportovní den, kdy jsme údajně náchylnější k úrazům v důsledku vyčerpání.

Jinak sjezdovky začínají ve výšce 1200 metrů až do výše 2400 metrů nad mořem. Celkem 35 kilometrů sjezdovek všech obtížností je dosažitelných přímo z centra města, z nichž nejvýznamnější je středisko Rosshütte (1700 m). Zde je velká koncentrace upravených tratí, lanovek, také snowpark, ale především Apré-Ski. To jsou místní restaurace a občerstvení nejčastěji v podobě vytápěných stanů, ale i moderních restauracích nebo tradičních chalup, které jsou rozesety mezi sjezdovkami. Ať navštívíte jakékoliv místo, vždy máte možnost ochutnat regionální speciality – velký knedlík s povidlyzalitý vanilkovým krémem a posypaný mákem, polévku s játrovým knedlíkem nebo řízek přes celý talíř. Doporučuje se zalít osvěžujícím radlerem (pivo s citronovým sirupem), Schiwasser (limo) nebo i u nás stále oblíbenějším Jagatee. To je obdoba našeho grogu, takže je třeba pít s mírou.

SEEFELD V ČÍSLECH
vzdálenost od Prahy – 580 km, od Brna – 620 km délka sjezdových tratí – 35 km počet lanovek – 30 délka běžeckých tratí – 300 km délka turistických cest – 260 km Info: www.seefeld.com,www.tyrolsko.czwww.seefeld-sports.atwww.alt-moesern.atwww.rosshuette.at

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>