Dovolená v Jizerských horách

Jizerské hory se řadí k nejčistším horám v České republice. Kromě nádherné přírody, zde naleznete spousty míst k odreagování a zábavě. Jizerské hory jsou ideálním místem pro letní i zimní dovolenou, ať už jedete v páru, s dětmi nebo s velkou skupinou přátel.

Zimní dovolená

V zimě se oblast Jizerských hor mění v ráj lyžařů všech věkových skupin i kategorií. Jizerské hory jsou, díky svému oblému reliéfu, ideální pro lyžaře – začátečníky nebo rodiny s dětmi.
Hlavní ski areály Jizerských hor – Tanvaldský Špičák, Bedřichov a Severák, nabízejí přes 17 km upravených sjezdovek všech náročností.

Pokud upřednostňujete běžecké lyžování, jsou Jizerské hory přesně pro vás. Jizerská lyžařská magistrála nabízí přes 170 km běžeckých tratí. Ideálním startem, pro všechny nadšené běžkaře, je například Bedřichov, Jizerka, Albrechtice v Jizerských horách nebo Kořenov.

Letní dovolená

V letních měsících poskytují Jizerské hory skvělé podmínky pro pěší turistiku. Je zde rozsálá síť turistických cest, které vás, díky svému výtečnému značení, zavedou na nejkrásnější místa Jizerských hor. Jizerská letní příroda je opravdu rozmanitá a uchvátí vás svými hlubokými lesy, horskými loukami a nesčetnými vodopády. Milovníci cyklistiky si také přijdou na své. V Jizerských horách je připravena spousta cyklotras.

jizerske hory

Zajímavé bonusy nabízí bobová dráha v Janově nad Nisou, plavecký bazén v Jablonci nad Nisou nebo netradiční Muzeum hraček v Jiřetíně pod Bukovou, dále držitel karty získá slevu 20% na vstup do Aquaparku Babylon nebo stejnou slevu na jednorázový vstup do libereckého Dinoparku a řadu dalších výhod.

Dovolená s dětmi

Jizerské hory jsou skvělým místem pro rodinnou dovolenou s dětmi. Většina míst, ať už se jedná o sportovní areály, zábavní centra, muzea či restaurace, počítá nejen s vámi, ale také s vašimi dětmi a je na to náležitě připravena. Na svazích jsou připraveni lyžařští instruktoři, dětské koutky a hřiště najdete téměř ve všech centrech a v restauracích jsou pro vaše nejmenší nachystány jídelní lísky, přizpůsobené dětské stravě.

Ubytování

Co se týče ubytování, Jizerské hory nabízí svým návštěvníkům velmi širokou nabídku.
Ubytování si můžete vybrat přesně podle vašich nároků, a to od turistických ubytoven, motelů, hotelů, přes luxusnější apartmány a soukromé jizerské chaty. Pokud máte malé děti či upřednostňujete možnost vlastního vaření, jsou pro vás tou nejlepší volbou apartmány Harrachov, které jsou velmi vyhledávaným a žádaným místem.

bila desna

Pro vášnivé běžkaře je ideální volbou ubytování je obec Kořenov, jenž je skvělým místem jak pro zimní, tak pro letní dovolenou, vám nabízí přes 80 km upravovaných běžeckých stop a navíc se zde propojuje Jizerská magistrála s tratěmi projektu “Krkonoše – lyžařský běžecký ráj”.

Jestliže vyrážíte s velkou skupinou přátel nebo jste organizátorem školních výprav, bude pro vás ideální pronajmout si některou ze soukromých chat nebo si zarezervovat penzion. Jizerské hory mají velmi bohatou nabídku ubytování, z které si jistě vyberete i vy.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>