Slavný karneval v ulicích města Rio de Janeiro

Brazílie se pyšní mnoha turistickými lákadly, mezi jinými například proslulou pláží s bělostným pískem, pověstnou pláží Copacabana. K vůbec nejznámějším atrakcím ale patří každoročně pořádaný karneval v Riu.

Letos se tato světově proslulá přehlídka bujarých kostýmů a show, která naplní ulice velkoměsta, koná od 7. do 12. února. Zabrousíme-li na některé stránky cestovních agentur, můžeme se všimnout, že last minute do Ria, jsou stále ještě v hojném počtu v nabídce.

Tento nezapomenutelný zážitek s pravou jižanskou atmosférou si obvykle nenechá ujít tisíce lidí z různých koutů světa. I když se jinak jedná o město, kde někteří průvodci nedoporučují vycházet o samotě večer ven kvůli kriminalitě, v průběhu karnevalu, jako by ožilo celé město.

Ne každý si samozřejmě může cestu do Ria dovolit, jen letenka do této exotické země vychází cca na 20 tisíc, ubytování pak obvykle na podobnou sumu. Jako malou náplast si ale atmosféru z Ria můžeme každoročně zprostředkovat z televizních přenosů.

Spoustu turistů také zpřístupňuje své zážitky online na různých serverech, takže nám nic nebrání udělat si chvilku pro sebe a ponořit se na chvíli do sledování slavného karnevalu. Navíc v duchu Ria de Janeiro se i u nás v době masopustu koná mnoho akcí.

Některé akce na zdroj své inspirace odkazují i v názvu, takže teprve při bližším pročtení pozvánky zjistíme, že se nejedná o karneval v Jižní Americe, ale karnevalové veselí vzdálené třeba jen pár kilometrů od našeho města.

ZP

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>