Kam do Rakouska na lyže?

Zima se nám sice už přehoupla téměř přes svou polovinu, ale v Rakousku nás čeká ještě pár měsíců lyžování. A kam se v Rakousku vydat na lyže, abychom si odnesli co nejvíce zážitků?

K oblíbeným stálicím patří Lech. Jedná se o místo na pomezí Vorarlberska a Tyrolska, nalezneme tu množství sjezdovek i vybranou smetánku mezi lyžaři. Ráda sem jezdívala i princezna Diana. Co si zde naopak moc neužijeme, je poklidná atmosféra samoty zasněžených hor a tradičních horských vesniček. Za tou bychom měli vyrazit nejlépe na Salzbursko.

Salzbursko nás přivítá svou tradiční atmosférou horských vesniček i malebných zákoutí. A zákoutí v pravém slova smyslu nás čeká i v Obertauernu, vyhledávané oblasti Salzburska, kde nalezneme poměrně netradiční sjezd. Jezdí se tu totiž do kruhu kolem údolí a je zde vystavěno přes 100 sjezdovek. Pokud se pustíme do hledání zajímavostí, objevíme, že tu lyžovali i samotní Beatles.

Salzbursko také skrývá malý termální poklad – a to termální lázně Bad Gastein, kde můžeme nabrat síly na další sjezdovky či běžecké stopy, kterých je v této oblasti velké množství. A pokud chceme potěšit děti, neměli bychom vynechat ještě Saalbach-Hinterglemm, odkud se snadno dostaneme do zábavních parků.

Ti, co touží po něčem netradičním, si mohou zalyžovat také na ledovcích. Ty nalezneme v oblasti Tyrolska v části Sölden, kde se nachází dva ledovce propojené lanovkou i tunelem.

 

ZP

Foto: salzburg.com

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>