Víkend v Las Vegas

Město, které se z ničeho zrodilo v Nevadské poušti a je každý den provázenou hrou a zábavou. 24 hodin denně 365 dní v roce je zde na programu představení překypující pozlátky a speciálními efekty. Hazard, hlučná zábava a ztráta zábran jsou zde pravidlem, dovedností a řádem.

I když jste zarputilými odmítači hazardu, v Las Vegas neodoláte a za pár dolarů určitě pokusíte své štěstí. Kdo by si zde alespoň jednou nezahrál, jako by ve Vegas nikdy nebyl.

Strip – centrum Sin city

Centrem hříšného města je bulvár Strip (pás), úsek měřící 5 kilometrů, který je celý zasvěcený tomu, aby ohromoval návštěvníky. Každé místní kasino se snaží kýčovitě kopírovat jiné místo.

Svou cestu začněte ve směru od jihu naproti zátoce Mandalay Bay se zářící věží a akváriem Shark Tref s částečně zapuštěnými chrámy, kam občas zabloudí mořští živočichové. Nedaleko se nachází komplex Luxor, pro který je charakteristická velká pyramida a sfingy před vchodem. Určitě navštivte i komplex MGM Grand, který jste mohli vidět v nejednom hollywoodském filmu. Odtud se vydejte na cestu kolem světa přes komplexy New York New York, Monte Carlo, Bellagio, Paris, historický Caesars Palace, až dojdete ke komplexu The Mirage, kde bydlela rodina Griswoldova a kterému dominuje sopka, která dokonce každých 15 minut chrlí v pravidelných 15 minutových intervalech vyvrhuje proudy vody.

K vidění je zde i zahrada Siegfried & Roy´s Secret Garden nad Dolphin Habitat, kde můžete spatřit živé lvy, pumy či levharty.

Chcete-li nasát atmosféru největšího Las Vegaského komplexu, pak musíte zavítat do CityCenter Las Vegas, komplex rozprostírající se na ploše 271000 m2. Nudit se zde nebudete, můžete si zahrát v místním kasinu, v galerii umění nebo se můžete zabavit nákupy.

Tři kilometry od Strip pak je vnitřní město (Downtown), kde je možné nasát atmosféru starého a původního Vegas.

Nudit se nebudete ani cestou ze Strip do Downtown, bulvár nabízí experimentální atrakci Fremont Street Experience, podívané plné světelných efektů. 12,5 milionů synchronizovaných modulů LED a hudba o celkovém výkonu 500000 wattů nabízí neuvěřitelnou každovečerní podívanou.

Umělecké duše musí zamířit do čtvrti Gateway Arts District, kde je nespočet galerií.

Když vás hazard omrzí…

Pokud vám zbude energie, čas i peníze, vydejte se ke Grand Canyonu vzdálenému pouhých pět hodin jízdy. O něco blíže od Las Vegas pak je jezero Lake Mead. Jezero je od města hříchů vzdáleno pouhých 50 kilometrů, a tak sem denně směřují tisíce turistů za odpočinkem a detoxikací. Na této nejrozsáhlejší umělé vodní nádrži. Na jezeře můžete provozovat jakýkoli vodní sport, nesportovci mohou zvolit pohodlnou plavbu na plavidle Desert Princess. Ujít si pochopitelně nemůžete nechat ani návštěvu přehrady považované za jedno ze šesti mistrovských děl inženýrství ve Spojených státech.

Ještě blíže od Las Vegas pak leží Red Rock Canon a po vyhlídkové silnici dojít až ústí kaňonu Ice Box Canon, kde se nadýcháte velice specifického klimatu.

Sandra Š.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>