Turisticky lákavá Plzeň

Vítejte v Plzni, Evropském hlavním městě kultury 2015. Západočeská metropole se dostala mezi deset nejlepších turistických destinací v Evropě, které vybírá průvodce Lonely Planet. Vysoké umístění v žebříčku potvrzuje pověst města jako ideální turistické destinace. Plzeň láká turisty svojí ideální polohou, skvělou dopravní obslužností, vysokou úrovní služeb, pohostinností a především kombinací starého a nového v jedinečném obalu. Tak neváhejte a navštivte Plzeň. Město, které nabízí mnohé na poli kultury, architektury, zábavy i poznání.

Každý si najde své

Plzeňje čtvrté největší město u nás a je centrem kultury, obchodu a vzdělávání na západě Čech. Každý jistě pozná světové značky jako Škoda či Prazdroj. A je to právě Plzeňský Prazdroj, který patří mezi turisticky lákavé cíle. Největší pivovar u nás a nabízí návštěvníkům unikátní prohlídky míst, kde se vaří světoznámé pivo Pilsner Urquell, díky němuž se Plzeň se stala metropolí piva. Milovníky zlatavého nápoje jistě potěší možnost ochutnávky surovin a hotového produktu přímo na místě či v některé z proslulých plzeňských restaurací.

Plzeň je lákavá zastoupením nejrůznějších historických slohů. Návštěvníka jistě zaujme majestátní čtvercové Náměstí Republiky s instalací moderních kašen, v jehož středu stojí gotická katedrála sv. Bartoloměje s nejvyšší věží u nás. Stejně tak i renesanční radnice, františkánský klášter či jedna z největších synagog na světě.

Město se může pochlubit unikátním historickým podzemím a muzeem pivovarnictví. Centra kultury a poznání jsou v Plzni Západočeské muzeum, Západočeská galerie, Měšťanská beseda, Divadlo J. K. Tyla, Divadlo Alfa či alternativní scéna Divadlo pod lampou. Vznikající nová scéna v Plzni bude po svém dokončení patřit mezi nejmodernější česká divadla.

Pohodová atmosféra dnem i nocí

Každého návštěvníka okouzlí pohodová atmosféra města a upravené parky. Malebný sadový okruh přímo vyzívá k posezení u kávy, dobrého jídla či skvělého plzeňského piva v přilehlých restauracích a kavárnách. Plzeň je ideálním místem pro procházky, výlety a sport, který je rovněž součástí místní kultury.

Město může nabídnout nespočet krytých i venkovních sportovišť. Přítomnost prvoligového fotbalu a hokeje přispívá k výjimečné atmosféře v průběhu důležitých zápasů. Rovněž i na děti čeká v Plzni mnoho zážitků. V každém počasí i roční době je otevřená Zoologická a botanická zahrada, DinoPark či unikátní Techmania s nejmodernějším 3D planetáriem s  u nás.

Proslulý noční život v Plzni je příslibem skvělých kulturních i gastronomických zážitků. Kvalitní multižánrové programy a nepřeberné množství příjemných podniků, kam večer zajít na něco dobrého či na skleničku, jsou hlavní předností plzeňského nočního života. V neposlední řadě je město již přes 50 let Mekkou bigbítu a metalové hudby, proto o různorodou hudební produkci není v Plzni nouze. Ulice města po setmění ožívají a město dýchá příjemnou atmosférou do pozdních nočních hodin.

Velký rok 2015

Plzeň je hrdým držitelem titulu Evropské hlavní město kultury 2015 a chystá přes 650 kulturních akcí.  Přerod města v centrum české i evropské kultury začne již na podzim 2014 a samotný program odstartuje slavnostním zahájením 17. ledna 2015.

Multižánrová vystoupení špičkových českých i evropských umělců budou jistě příslibem nevšedních kulturních zážitků. Divadlo, hudba, tanec, veřejné instalace, výstavy a sympózia budou provázet obyvatele i návštěvníky Plzně téměř na každém kroku a zpříjemní jejich pobyt ve městě.

Plzeň nabízí skvělé možnosti ubytování

Každý návštěvník Plzně si může ze široké nabídky vybrat odpovídající hotel. Plzeň se může pochlubit špičkovými ubytovacími i pohostinskými službami, které přehledem uspokojí i náročného zákazníka. Dlouhá tradice pohostinství na území města je zárukou, že si lehce vyberete vhodný typ a cenovou relaci ubytování. Plzeň je rovněž známá vstřícným postojem k návštěvníkům.

Skvělý informační systém a turistická centra poskytnou množství tipů a rad, co ve městě a jeho okolí navštívit a nepřehlédnout. Vynikající dopravní obslužnost a dostatek krytých míst k parkování blízko centra přímo vybízí k zastavení a návštěvě. Plzeň Vám otevírá svoji náruč. Objevte její bohatství, krásu a nevšední kulturní zážitky i Vy.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>