Seychely, ideální klima po celý rok

Pokud vás příliš neláká letní dovolená na jihu Evropy a raději byste vycestovali za exotikou, pak vězte, že na Seychelských ostrovech na vás čeká skvělé klima. Seychely jsou totiž vhodné na dovolenou po celý rok. Od května do září zde vládne sušší klima a teploty do 30 °C. V jiných měsících se teploty šplhají až k 32 °C, častěji se však vyskytují přeháňky. 

Seychely se skládají ze 115 ostrovů, z nichž 41 ostrovů patří mezi nejstarší žulové ostrovy na zemi a zbylých 74 tvoří nízko položené korálové atoly.

Mahe

Hlavním a také největším ostrovem je Mahe, na ostrově se nachází hlavní město Victoria a také mezinárodní letiště. Ve městě najdete Clock tower napodobeninu hodin dle londýnského vzoru. Pobřeží ostrova je velmi členité, naleznete zde dlouhé písečné pláže i malá malebná zákoutí mezi žulovými masivy. Nejznámější pláže nelzenete na severozápadě – Beau Vallon Bay a na jihozápadě – Anse Boileau, Anse Takamaka/Baie Lazare.

Střed ostrova je velmi hornatý, s bohatou tropickou vegetací. Nachází se zde nejvyšší hora Seychel – Morne Seychellois. Mahé je výchozím bodem pro lodní výlety na ostatní ostrovy, z nichž nejbližší je souostroví tvořící Národní mořský park Svaté Anny.

Praslin 

Praslin je druhým největším ostrovem. Za příznivého počasí jej lze spatřit severně od ostrova Mahe. Uprostřed ostrova se nachází národní park Vallée de Mai, jediné místo na světě, kde rostou palmy rodící největší kokosový ořech na světě Coco de mer, který připomíná tvar ženského klína. Těchto palem je pouze cca 4 tisíce, do své maximální výšky 25-30 metrů rostou neuvěřitelných osm set až tisíc let, a ročně se z nich sklidí jen 3 000 ořechů.

Rezervaci je možné kdykoli navštívit.

Ostrov má jednu delší pláž na západě v zátoce Grand Baie, další velkou na opačné straně Anse Volbert a dále celou řadu malých pláží ukrytých před očima jiných turistů. Většinu ostrova obklopují maličké ostrůvky a korálové reefy, což vytváří skvělé podmínky pro potápění.

Toužíte-li po oáze klidu, Praslin je to pravé.

La Digue 

La Digue je čtvrtý největší seychelský ostrov. Naleznete zde několik obchůdků, restaurace, poštu a jedinou silnici s pevným povrchem. Nejsou potřeba,  automobilů zde jezdí minimálně, většina taxíků má podobu volského potahu a ostrov zvládnete objet za jeden den na kole.

Nejhezčí pláže naleznete na jihozápadě ostrova – Anse Source d´Argent. K plážím  je přístup po stezkách vedoucích napříč ostrovem, proto se na poprvé obraťte na domorodce. O ostrově se říká, že je rájem na zemi, proto jeho návštěvu určitě zvažte.

Pro ty, kdo chtějí rybařit či se potápět, by měli navštívit ostrov Denis. Oblíbeným místem turistů  jsou korálové formace na jihozápadě ostrova, nazývané caves. Pro četné množství korálů ostrov zbožňují milovníci šnorchlování. Ostrov je skvělou volbou pro rybáře, denně se vyjíždí lodí za korálový reef na lov trofejí, jako jsou tuňáci, mečouni, barracudy a podobné skvosty.

Tyto tři ostrovy pojímají největší část turistů, zbylé ostrovy jsou také krásné, nicméně nabízejí jen minimální ubytovací možnosti.

Sandra Špačková

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>