Městská turistika Ostrava

Městská turistika je doslova fenoménem posledních let. Turisté ze všech koutů světa navštěvují známá i méně známá města, obdivují zachovalé památky, ochutnávají vyhlášené místní speciality a užívají si rušný noční život. Jednou z nejoblíbenějších destinací je také třetí největší město České republiky – Ostrava. Zajímá vás, čím láká turisty?

Krajské město na rozhraní Moravy a Slezska, nedaleko hranic s Polskem a Slovenskem zná jistě každý obyvatel České republiky. Na rozloze 214km2 nabízí řadu zajímavých atrakcí pro dospělé i dětské návštěvníky, znalce dobrého jídla, milovníky kultury, hudby i večerní zábavy. Na své si zde přijde skutečně každý. Stačí jen vědět, kam zajít.

Kultura

Neexistuje snad milovník kultury, který by dokázal navštívit Ostravu, aniž by se podíval do Národního divadla moravskoslezského. Jeho dvě scény – Divadlo Antonína Dvořáka a Divadlo Jiřího Myrona jsou proslaveny v celém regionu. Naopak vyznavače o něco lehčí zábavy spíše potěší Divadlo loutek Ostrava, které každý lichý rok tradičně pořádá mezinárodní festival zvaný Spectaculo Interesse Ostrava a každý sudý rok festival Divadelní pouť bez bariér. Dáváte přednost spíše modernímu umění? Pak si nesmíte nechat ujít skvost ostravské moderní architektury – Galerii výtvarného umění, kde spatříte cenné sbírky českého i světového umění 19. a 20. století.

Ráj gurmánů

Nikde jinde si tak nepochutnáte na kvalitních českých pokrmech a zahraničních specialitách jako v Ostravě. Na pronikavou vůni čerstvých bylinek a špičkovou kvalitu pokrmů zdejší podniky přilákaly už nejeden mlsný jazýček. Avšak vybrat si ten správný podnik, kde opravdu platíte za kvalitu pokrmu nikoli za výhodnou lokaci restaurace, je někdy těžší, než se zdá. Pokud se tedy chcete dobře najíst a takzvaně „nenaletět“ držte se jednoduché poučky: Navštěvujte pouze prověřené podniky. Skvělý gurmánský zážitek vám zprostředkuje například nově zrekonstruovaná restaurace Jan Maria v hornickém stylu. Kromě výborného jídla a vína ze stylového sklípku zde můžete obdivovat také samotný unikátní areál, restaurace se totiž nachází v objektu bývalé šachty a hornická tématika je patrná téměř všude.

Noční život

Toužíte-li spíše po nočním ruchu velkoměsta, pak je Ostrava tím pravým místem pro vás. Podlehněte kouzlu ulice, která nikdy nespí, a vydejte se na Stodolní. Čekají zde na vás desítky klubů a hospod, mezi nimiž se největší oblibě těší  Sherlock`s pub, 100dola, Mulata Bar a Melcam Café. Pokud zde však hodláte strávit více než pár hodin, raději si předem rezervujte ubytování v některém z místních hotelů. Ubytovací služby přímo na ulici Stodolní jsou totiž i několikanásobně dražší.

Ať již hledáte krásné zachovalé památky nebo nevšední zážitek Ostrava vaše očekávání zcela naplní.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>