Proč se vydat na poznávací zájezd do Brna?

Toužíte se vydat na dovolenou někam v tuzemsku? Lákají Vás města s bohatou historií a legendami, města, ve kterých žili slavné osobnosti v historii i současnosti. Naším tipem je Brno, druhé největší město České republiky.

Kdy navštívit Brno?

Brno patří kvůli své bohaté historii k velmi navštěvovaným městům, kam proudí jak tuzemští turisti, tak i cizinci v průběhu celého roku, aniž by řešili počasí. Brno, ale i celá Česká republika, se vyznačuje velice proměnlivým počasím, na které se nedá z dlouhodobého hlediska příliš spoléhat.

Obecně však lze říct, že léta v Brně bývají stejně jako jindy v ČR teplá až horká. Naopak zimy jsou chladné a studené. Jarní a letní období bývají slunečná i zatažená. Během celého roku zde poměrně často také prší.

Jaké památky v Brně navštívit?

Brno je historickým královským městem, které disponuje řadou jedinečných kulturních památek. Pokud se tedy vydáte do Brna, jednoznačně musíte navštívit jeho historické jádro, ve kterém je umístěné Náměstí Svobody, dále Katedrála sv. Petra a Pavla, Stará radnice, Kašna Parnas, Kostel sv. Jakuba a další zajímavé památky.

Náměstí Svobody

Nejznámější brněnské náměstí, Náměstí Svobody, leží v samém centru historické části Brna. V minulosti toto náměstí neslo název Forum Inferius neboli Dolní rynk. Ve 20. století náměstí vystřídalo řadu názvů. Na náměstí byl dříve kostel sv. Mikuláše, který byl v 19. století zbořen. Na náměstí můžete vidět morový sloup, který je jeho dominantou, nebo brněnský orloj.

Petrov

Jednou z hlavních dominant a symbolů Brna je katedrála sv. Petra a Pavla, která je též známa pod názvem Petrov. Katedrála je postavena na brněnském ostrohu. Pohled na katedrálu je vyobrazen na české desetikoruně. Pokud Vám nevadí výšky, nenechte si ujíst krásný pohled na Brno a jeho okolí z věže této katedrály.

Stará radnice

Další významnou brněnskou památkou je Stará radnice. Jedná se o nejstarší světskou stavbu v Brně, která oplývá řadou pověstí. Mezi nejznámější patří pověst o legendárním brněnském drakovi a brněnském kole. Stará radnice patří mezi unikátní symboly města, proto určitě stojí za návštěvu.

Špilberk

Mimo historické centrum nezapomeňte navštívit hrad Špilberk, který byl v minulosti jak pevností, tak i vězením. Dnes hrad slouží jako významné Muzeum města Brna i jako místo k pořádání různých akcí. Hrad Špilberk je obklopen parkem, který je vhodný jak pro příjemné procházky, tak i pro sportovní aktivity.

Starobrno

Milovníkům piva by neměla v Brně uniknout návštěva Brněnského pivovaru Starobrno, jehož počátky sahají až do 14. století. V pivovaru se vyrábí jak běžné, tak i speciální druhy piv (např. Červený drak, Baron Trenek, Blafl drak) podle tradičních receptur. Brno je městem, které díky řadě významných a zajímavých památek, pivovaru, ale i krásné krajině stojí za navštívení.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>