Tunis – teplo, klid a kočky

I když titulek možná zní genderově trochu nevyrovnaně, není cílen na mužskou populaci, jak by se mohlo zdát, není ani míněn přeneseně. V Tunisku totiž skutečně na turisty čeká příjemné teplo, a to po celý rok, klid, protože většina letovisek stojí stranou místního ruchu, a kočky, těch je zde spoustu – čtyřnohých.

Co nás určitě osloví je exotika s příchutí Orientu. Pokud nám nebude stačit polehávání na pláži nebo u hotelového bazénu, případně četné vyžití v rámci hotelového komplexu, můžeme se vydat dál, a nasávat atmosféru Tunisu zevnitř.

Zřejmě neodoláme výletu do pouště na tradičních velbloudech s tradičními průvodci. Kam nás popožene touha po zážitcích, budou možná i známé místní trhy, kde panuje čilý ruch, jaký známe z filmů pocházejících z podobných míst.

Příjemnou zprávou pro nás je, že zde na naše peníze nakoupíme levněji, a pokud ještě s cenou nejsme spokojeni, tak se můžeme směle pustit do smlouvání, neboť na tamto aspektu je ostatně obchod na tržišti postaven.

Okouzlí nás i místní památky, navštívit můžeme třeba legendární Kartágo, a připomenout si něco o historii tohoto města i dobách antiky. K mačkání spouště fotoaparátu nás přimějí i některé prvky místní architektury v tradičním arabském stylu, stejně jako všudypřítomné kočky.

A co stojí určitě za to, jsou samozřejmě nádherné pláže, palmy a moře, navíc v některých letoviscích vedle tradičního servisu, mají otevřený bar i přímo na pláži, takže ani pro pití to není daleko.

ZP

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>