Hongkong, klidná dovolená uprostřed velkoměsta

Hongkong, ostrov s nekonečným předměstím, na kterém se je k vidění nesčetné množství obrovských mrakodrapů. Mísí se zde dochovaná tradice a moderní, rozvíjející se život. Oblast sice patří mezi nejhustěji osídlené na světě, ale zároveň leží na území také lesy a hory a při hranicích s Čínou zemědělská oblast zvaná Nové území.

Bývalý klenot britského koloniálního panství v Jihočínském moři, ležící v subtropickém pásmu na 235 ostrovech a jeho pobřeží měří dokola733 km. Od roku 1841 byl Hongkong britskou kolonií, od 1. 7. 1997 se stal zvláštní administrativní oblast Číny a dodnes tvoří jednu z nejsilnějších ekonomik jihovýchodní Asie.

Hong Kong ve dneHongkong se dělí na čtyři správní celky: Kowloon, Hong Kong Island, New Teritories a další odlehlejší ostrovy. Má okolo 7 miliónů obyvatel, ale přesto v něm najdete místa, kde neuvěříte, že jste v tak velkém městě.

Svou krásou, jedinečnou atmosférou a pohostinností místních obyvatel láká stále více turistů.

Protože leží v subtropickém pásmu, dá se navštěvovat celý rok. Těmi nejvhodnějšími měsíci jsou ale listopad, prosinec a březe, duben, kdy teplota je příjemná a prší zřídka. V lednu a únoru bývá chladněji, teploty mohou klesat až k 10 °C. Od května pak nastává horké a vlhké počasí trvající přibližně do poloviny září.

Kam se za jeho krásami vydat?

Jejich výčet by vydal na desítky stránek, proto alespoň výběr několika z nich.
Z historických památek nevynechejte návštěvu chrámu generála Che Kunga, nebo studentského chrámu Man Mo. Studentský proto, že právě oni se sem chodili modlit, aby měli dobré výsledky a úspěšně dostudovali. Jedná se zároveň o nejznámější a stále funkční chrám, kterým se Hongkong může pochlubit.

Kdo rád nakupuje a smlouvá, neměl by vynechat tradiční trh Fu Shin.

Oblíbeným místem turistů Velký Budha v Po Lin Monastery (Giant Buddha Statue). K 26 metrové soše vede lanovka dlouhá 5,7 kilometrů a čeká vás cesta v kabince s proskleným dnem. K samotné soše vede ještě 256 schodů. V blízkosti sochy je chrám Po Lin Monastery.

Kdo by chtěl uniknout ze spár velkoměsta, musí navštívit Hongkong park – rozlehlou oázu klidu uprostřed velkoměsta, kde se nachází skleník, voliéry, jezírka, fontány a mnohé restaurace. Je zde také zajímavé Muzeum čajového náčiní. Park je otevřen denně a vstup je zdarma.

Noční Hong KongNejen mladí turisté vyhledávají obzvláště večer Lan Kwai Fong. Dříve bylo toto místo známo jako  “seznamovací ulička”, nyní se jedná o středisko zábavy a nočního života s bary, restauracemi, kavárnami.

Okouzlujícím zážitkem pro vás určitě bude i představení světel, jež se každý den v osm večer rozsvěcí na vršcích budov.

Sandra Š.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>