Thajsko – chrámy, moře a Bangkok

Pod pojmem Thajsko si každý představí něco jiného, kdo viděl film Téměř bez šance, zřejmě se mu vybaví, hrozivé vězení, a má pravdu, v Thajsku nalezneme věznice, patřící k nejhorším na světě. Kdo, naopak sleduje zprávy z říše celebrit, vybaví se mu bohatá letoviska, bílé pláže a průzračné moře, a i to je správně, protože v Thajsku můžeme prožít úžasnou dovolenou.

Thajsko, v některých dobách známé též pod názvem Siam, toho však turistům nabízí mnohem více než hojně navštěvovaná letoviska, kde teploty neklesají obvykle pod třicet stupňů. Neměli bychom si například nechat ujít návštěvu hlavního města – Bangkoku. Připravme se ale na to, že je velmi lidnatý, i s okolními provinciemi, má stejně obyvatel jako Česko.

Město vyniká ohromujícím množstvím chrámů, encyklopedie odhadují jejich počet až přes 500. Většina z nich byla založena členy královské rodiny (Thajsko je i v současnosti královstvím, v čele stojí nejdéle vládnoucí panovník vůbec). Chrámy pochází z různých století, nejvíce jich je zasvěceno buddhismu, a obvykle se jedná o velmi honosné stavby.

V Bangkoku panuje také velmi živý pouliční život, nachází se tu i nejdelší ulice na světě Sukhumit Road, která patří mezi moderní tepny Bangkoku. Zážitkem jsou i místní trhy, kterých v Bangkoku najdeme velké množství. V hlavním městě se také nachází nechvalně proslulá čtvrť Patpong, plná go-go barů.

K oblíbeným destinacím mimo Bangkoku a známých letovisek patří i korálové království kolem souostroví Tarutao, jehož krásy sem jezdí každoročně obdivovat množství potápěčů.

K návštěvě lákají i thajské ostrovy, například ,,ostrov slona“ (Chang) má hornatý povrch a nabízí možnost vychutnat nerušené krásy přírody, protože přímo na ostrově, který má cca 500 km 2, nenalezneme žádné město. Naproti tomu na západním pobřeží si přijdeme na své, pokud hledáme moderní hotelové resorty.

ZP

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>