Do Bormia na parádní lyžovačku

Řešíte, kam vyrazíte na zimní dovolenou? Což takhle Itálie? Pěkná je v létě, ale v zimě je krásná. A těch lyžařských středisek: Livigno, Merano, Ritte a hlavně Bormio.

Sportovní Bormio

 

Lyžařské středisko Bormio (1225 -3017 metrů) naleznete v nejsevernějším cípu Lombardie, na konci údolí Valtelina. Podle některých je to tu poněkud snobské, ale když je jedním z nejlepších sportovních středisek, není se čemu divit. Pravidelně se tu odehrávají závody Světového poháru v alpském lyžování. V roce1985 a2005 zde proběhlo dokonce mistrovství světa.

 

Radovánky na sněhu

 

Najdete tu sjezdovky různých obtížností. Přepočteme-li to na kilometry, tak nejlehčích sjezdovek tu je30 km, těžkých54 kma těch nejtěžších22 km. Sjezdovky jsou samozřejmě pečlivě upravované a sjíždět je je radost. Máte rádi delší túry? Jezdíte rádi ve volném terénu? Čeká tu na vás spousta tras. Pokud jste na dovolené s dětmi, kteří nechtějí lyžovat, neumí to či je to omrzí, mají možnost si zvolit jiné radovánky. Což si třeba zabruslit?

 

A další vyžití…

 

Uděláte-li si volno od lyžování, navštivte historické centrum Bormia a prohlédněte si zdejší významné paláce a spoustu obchůdků nejen se suvenýry.  Bolí vás ale nohy z lyží, takže na procházky není ani pomyšlení? Zamiřte rovnou do lázní. Dispozici je tu saunu, kosmetické ošetření a další komfort, který vůbec můžou termální lázně poskytovat.

Mohlo by se vám líbit...

1 komentář

  1. jiri napsal:

    a hlavne na bombardino :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>