Réunion – exotická dovolená snů

Rozhodli jste se vydat se na nezapomenutelnou exotickou dovolenou, jen ještě nemáte cílovou destinaci? Chcete se kochat bujnou vegetací a jedinečnými přírodními scenériemi a přitom se válet pod palmou u blankytně modré laguny? V tom případě se vydejte na Réunion a poznejte kulturu zcela odlišnou od té naši.

Tropické podnebí se dělí na dvě sezóny. Léto je zde horké a vlhké od října do března s teplotami okolo 29 °C. Zima je suchá, od dubna do září s teplotami okolo 23 °C. Západní pobřeží je oproti návětrné východní straně ostrova sušší.

Vyspělá multikulturní země

Réunion patří Francii, ale protože sem již od 17. století přicházeli za prací lidé z celého světa, dnes zde najdete multikulturní mix mnoha národů, které spojuje snad jen francouzština. Protože patří do Evropské unie, platí se zde eurem. Anglicky se občas s někým domluvíte, ale rozhodně ne s každým, ostatně to se od naší země příliš neliší. Réunion je například na rozdíl sousedního Maurícia rozvinutý – jsou zde vybudované dálnice a nakoupit zde můžete v supermarketech na jaké jste zvyklí.

Perla indického oceánu

Ne nadarmo se Réunionu přezdívá perla indického oceánu. Réunion nabízí nádherné azurové moře s korálovými útesy, majestátně se tyčící ostré vrcholky překrásných vulkanických hor a deštné pralesy, plné zajímavých druhů rostlin a zvířat. Pro odpočinek na ostrově Reunion naleznete úchvatné pláže s pískem a to zejména na západním pobřeží ostrova, které jsou chráněny korálovým reefem.

K vidění je toho mnoho

Původ ostrova je sopečný. Jedna prastará a dávno vyhaslá sopka – Piton des Neiges – se nachází v jeho středu a kolem ní jsou do tří stran soustředěny tři obrovské jámy – Cirque de Salazie, Cirque de Cilaos a Cirque de Mafate. První dva cirques jsou přístupné autem, třetí jen pěšky, pro movitější i vrtulníkem. Právě Cirque de Mafate, nejmenší ze tří kalder ve vnitrozemí, je asi tím největším lákadlem na ostrově. Tento, místy až kilometr a půl hluboký, kotel je svým charakterem naprosto jedinečný. Drsný ráz a nepřístupnost této oblasti zapříčinily, že se tu zachovala téměř nedotčená krajina.

Na Réunionu se nachází jedna z nejaktivnějších sopek na světě – Piton dela Fournaise. Výrony žhavého magmatu můžete pozorovat z bezprostřední blízkosti, a protože jsou tu stále velmi časté, je dost velká pravděpodobnost, že je spaříte i vy. Během posledního století bylo u této sopky zaznamenáno nejméně 125 erupcí a v poslední době chrlí vulkán lávu i několikrát do roka.

Oblíbeným horským centrem Réunionu je Cilaos, kam se musíte vyšplhat ze Saint Luis po silničce s více než čtyřmi sty prudkých zatáček – zde ve výšce 1200 metrů vládne úplně jiné klima a dokonce se zde pěstuje i réva a vyrábí víno.

Kdo by chtěl zažít noční život ostrova měl by se vydat do hlavního města ostrova – St. Denis. Se svými sedmisty tisíci obyvatel je zároveň největším městem a je zde k vidění tradiční kultura. Z významných budov města stojí za návštěvu určitě místní radnice a Cathédrale Saint-Sauveur de Saint Denis, obě budovy pocházejí z první poloviny 19. století, a za vidění stojí také kostel Notre Dame dela Délivrances pomníkem věnovaným vojákům, kteří bránili ostrov před Brity. Určitě zde navštivte i Jardin de l´Elat, botanickou zahradu založenou již v polovině 18. století, jejíž součástí je také malá zoologická zahrada s ukázkami místní fauny.

Pokud vás zajímá podmořský svět, pak vězte, že na Réunionu je to bez námahy. Stačí navštívit unikátní akvárium v přímořském městečku Saint Gilles, kde v obrovských akváriích s kapacitou 600 tisíc litrů můžete vidět na 500 druhů tropických ryb.

Pro milovníky dobrého jídla bude jistě zajímavá návštěva vanilkové „farmy“ v Bras-Panon, kde se pěstuje jedna z nejlepších vanilek světa.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>