Spojené arabské emiráty – mezi tradicí a moderností

Spojené arabské emiráty přitahují na asijském kontinentě zájem turistů jako destinace, kde je možné načerpat tradiční atmosféru orientálních zemí, spojenou s arabskými pokrmy a vůní koření, pouštěmi a oázami, ale také vychutnat luxus, který tato lokalita spolu s moderní výstavbou nabízí.

Ti, kdo mají zájem, seznámit se s tradičními lákadly orientálních zemí, se sem mohou vypravit bez větších obav, protože se jedná o poměrně bezpečnou destinaci, na rozdíl od některých jiných arabských zemí.

Spojené arabské emiráty se pyšní velkolepými přístavy, i pečlivě udržovanými komunikacemi, vydat se ale můžeme i na turisticky oblíbený výlet do pouště s velbloudy a průvodcem. Lákat nás může i některá z četných oáz, nabízejících zázemí palem i známé datlovníky. Podnebí je téměř tropické a často se můžeme setkat i s pouštními bouřemi.

Nejvyhledávanější lokalitou z hlediska luxusních lokací je pompézně pojatý přístav Abú Dhábí, který dříve býval útočiště pirátů, nebo Dubaj, ve které nalezneme několik světově jedinečných staveb a projektů, které bychom určitě při návštěvě Spojených arabských emirátů neměli vynechat.

Například nejvyšší stavba světa Burdž Chalífa, která má přes 160 pater, venkovní bazén zhruba v polovině stavby, mešitu, obchodní centrum, ale třeba i prvenství v nejrychlejších výtazích (část výtahů měla dodat i jedna z českých firem).

Romantiky zase potěší umělé poloostrovy a ostrovy v podobě palem (Palm Islands), nebo kopírující tvar světadílů (The World). Obdivovat můžeme též siluetu ,,sedmi hvězdičkového“ hotelu Burdž al-Arab, ve tvaru plachetnice, vystavěného na jednom z umělých ostrovů jen několik desítek metrů od pláže.

ZP

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>