Španělská Pamplona – to není jen běh s býky

Před nedávnem skončily ve španělské Pamploně slavnosti svatého Fermína, za kterými sem jezdí dobrodruzi z celého světa. Útěk před býkem a adrenalin láká stále mnoho lidí. Na své si v Pamploně ale přijde i ten, koho zrovna úprk městem před býky neláká.

Pamplona nese své jméno římském generálu Pompeye, který zde tábořil. Dnes je to hlavní město španělského společenství Navarra. Město je kolem dokola obehnáno zdí ze 16. století, najdeme zde také mnoho dalších historických památek.

Encoerro nejen pro místní

Střed města leží na náměstí Plaza del Castillo a konají se zde pravidelné oslavy. Jednou z nejvýznamnějších staveb ve městě je katedrála Santa María pocházející až z 14. století. Další významnou stavbou je radnice z 18. století. Právě před ní na malém náměstí začíná a končí běh s býky. Vzdálenost mezi ohradou a býčí arénou je 850 m. Tento koridor, který protíná historické centrum města, je bezpečně oddělený od ostatních částí města.

pamplona

Kdo by se chtěl Encoerro, jak se tento běh nazývá, zúčastnit, musí sem přijet na svátek sv. Fermína – oslavy začínají 6. a končí 14. července.

Druhým největším městem oblasti Navarra je Tudela. Ta zaujme především uzounkými uličkami v maurském stylu. Poblíž se pak rozkládá národní park Bardenas Reales. V červenci je možné oslavit s místními festival, který se koná na počest sv.Anny, patronky města. V ulicích hraje muzika a samozřejmě ani zde nechybí oblíbené býčí zápasy.

Zajímavé a malebné scenérie ale nabízí i výlet do Pyrenejí.

Jak se do Navarra dostat?

Nejrychlejší je samozřejmě letadlo, ale pro žádného řidiče, není problém dojet i vozem. Místní pak nejvíce ocení španělský Seat LEON SC. Výrobce směle udává, že  díky své kombinaci zábavy, krásy a agility je skutečným ztělesněním snů každého řidiče.

Dorazit na dovolenou vlastním vozem má své výhody. Nemusíte si pronajímat auto v půjčovně a můžete obrážet místní památky beze strachu, že půjčené auto dojde k újmě a vy se nedoplatíte na pojistce. Máte-li starší vůz Seat a potřebujete před cestou náhradní díly, pomohou vám stránky automobilovedily24.cz/. Zde pořídíte vše, co potřebujete a v cestě do španělské oblasti Navarra již nebude stát nic v cestě.

foto: Chupinaz08

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>