Rakouské Alpy v létě

Rakousko představuje ideální místo na trávení letní dovolené. Jinde v Evropě nenaleznete tolik rozmanitých druhů krajiny na tak semknutém prostoru. Horské hřebeny, náhorní plošiny, zelené lesy, jezera s průzračně čistou vodou – to vše v příjemné blízkosti.

Oblast Zell am See – Kaprun

Tato oblast patří k jedné z nejnavštěvovanějších oblastí v Rakousku. V zimě je oblast známá perfektně upravenými sjezdovkami pro nejrůznější sporty, i v létě má ovšem oblast co nabídnout. V létě se z místa stává ráj pro cyklisty a pěší turisty. Pokud patříte mezi milovníky vysokohorské turistiky, jste zde na správném místě.

zell am see v lete

Jezero Zell leží poblíž lázeňského městečka Zell am See a nabízí čistou alpskou vodu, kde si můžete užít vodní aktivity. Jezero zabírá celkovou plochu přes 4 km2 a je lemováno horami. Můžete zde vyrazit na výlet lodí, plachtit, potápět se či rybařit. Pokud máte hodně rádi koupání, tak  bazény v Zell am See,  i v Kaprun stojí za návštěvu. Například wellness  centrum Tauern Spa nabízí 2 000 m2 vnitřních a venkovních bazénů.

V Zell am See je také možnost užít si in-line brusle. Nejoblíbenější je trasa kolem Zellamského jezera a vhodná je především Tauernská cyklostezka. Je vybavena lavičkami, odpočívadly a pokud budete unaveni, můžete načerpat energii na cestu v nejrůznějších občerstveních. Zajímaví je úsek Zell am See – Kaprun, kdy můžete dobruslit až ke zdejší vodní elektrárně, která stojí za vidění.

Asi 50 km od obce Kaprun se nachází přírodní krása, která je známá až za hranicemi Rakouska – Krimmlské vodopády. Roku 1961 byly zařazeny do ochrany přírody a získali i evropskou známku pro chráněnou oblast. Díky své impozantní výšce, 140 m, patří k nejpůsobivějším v celé Evropě a jsou chloubou Národního parku Vysoké Taury.

Grossglockner

Grossglockner není pouze nejvyšší horou Rakouska, patří také k nejvyšším vrcholům východních Alp a představuje velké lákadlo pro mnoho turistů. Ledovec sahá do výšky 3798 metrů. Pokud se rozhodnete k výšlapu na vrchol, mějte na paměti, že je potřeba mít nějakou kondičku. Výšlap rozhodně není vhodný pro děti.

Díky stavbě Grossglocknerské vysokohorské silnice získal majestátný vrchol novou dimenzi. Pro mnoho lidí je symbolem ohromujícího přírodního zážitku. Člověk zde podlehne fascinaci věčným ledem a pradávnými silami přírody.

Nejslavnější alpská silnice vede přímo do srdce národního parku Vysoké Taury, k nejvyšší hoře Rakouska a k ledovci Pasterze. Vysokoalpská silnice je dlouhá 42 kilometrů s 36 zatáčkami a při stoupání do nadmořské výšky 2 504 metrů je to neobyčejný zážitek. Projíždíte horami s kvetoucími alpskými loukami, hornatými lesy, skalními útesy a oblastí věčného ledu až k Vyhlídce císaře Františka Josefa, na úpatí Grossglockneru.

Vysokohorská silnice prochází uměle vybudovanými zatáčkami napříč Alpami a je otevřená od počátku května do začátku listopadu.

Levné ubytování v Rakousku

Ubytování v Zell am See není problematické, je to turisticky velmi vyhledávaná oblast a je zde proto mnoho hotelů, apartmánů, chatiček. Finančně je to trochu náročnější, ale v okolí je hodně menších hotelů a penzionů, které jsou cenově přijatelnější. Nachází se zde i český penzion, ten je ovšem určen pro náročnou klientelu a připlatíte si za něj.

Pronajmout si můžete apartmán pro celou rodinu, kde budete mít klid a soukromí. Ceny se pohybují okolo 12 000 tisíc na týden pro čtyřčlennou rodinu.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>