Lesotho – hory, diamanty a kozy

Lesotho – malé království uprostřed Jihoafrické republiky.  Jak uvádějí encyklopedie, název království můžeme volně přeložit, jako – ,,země těch, co mluví jazykem Sotho“.

Lesotho nás překvapí především tím, že celé království leží více než1000 mnad mořem. Jeho povrch je tvořen čedičovou plošinou a je lemováno Dračími horami, skrývajícími nejvyšší horu Afriky, proto není divu, že se o něm občas mluví jako o africkém Švýcarsku.

Najdeme zde i ohromné množství jezer, a stejně tak i řek. Štěstí sem možná vábí i zlatokopy, protože se tu nachází bohatá ložiska zlata a drahých kamenů. Jedním z míst, kde lze nalézt diamanty je údajně i Oranžská řeka.

Také teploty jsou zde poměrně nezvyklé na africké podnebí. Zatímco když u nás máme zimu, v Lesotho mají mírné dvacetistupňové teploty, a když u nás máme tropická vedra v Lesotho se teploty pohybují kolem pěti stupňů celsia.

Většina obyvatelstva jsou domorodci, pocházející z kmene Sothů, podstatný vliv, zde několik desítek let měli i Britové, dnes je ale království samostatné.

K turistickým lákadlům patří příroda a tradiční venkovský život, kde v chovu vedou především angorské kozy. Kdo rád na svých cestách objevuje zajímavá města, v Lesothu by neměl vynechat hlavní město Maseru, třeba i proto, že patří k několika málo velkým městům, které se v tomto království vyskytují.

ZP

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>