Livigno je nejoblíbenější mezi zimními resorty pro rok 2019

Livigno obhájilo prvenství mezi zimními resorty z Itálie, Rakouska, Švýcarska a Německa. Je tak oficiálně nejlepším lyžařským střediskem pro rok 2019, a to podle hlasování v rámci on-line soutěže portálu Go4ski. Přispěly k tomu jistě novinky jako skibus zdarma, kurzy biatlonu nebo 3D mapa s panoramatickou webkamerou. 

Best Ski Resort 2018_2019 (1)

Oblast malého Tibetu, jak se Livignu přezdívá, je objeveným lyžařským rájem, kde si přijde na své milovník rychlých svahů, freestylu i běžeckého lyžování, ale také rodiny. Oba skiareály, a to Mottolino a Carrosello 3000, disponují dohromady 115 kilometry sjzdovek. V obou resortech nechybí snowparky a lyžařské školy pro děti a začátečníky. České turisty určitě zaujme možnost absolvovat lekce stále oblíběnějšího biatlonu se zkušenými instruktory v biatlonové aréně, která doposud byla veřejnosti uzavřena. Jedinečná možnost, jak zažít na trati to, co třeba Markéta Davidová nebo Dorothea Wiererová, kterou právě italské Livigno sponzoruje. 

dorothea_wierer_livigno

Orientovat se v nabídce skiareálů v oblasti Livigno je díky nové 360° panoramatické webkameře o dost zajímavější a jednodušší. Užitečnou novinkou je také 3D mapa, díky jejíž grafice si budete připadat, že se nacházíte na sjezdovce. 

Pokud si chcete užít zimní dovolenou bez stresu a neohrozit rodinný rozpočet, sledujte tradiční promo akce. Jednou z nich je rodinami oblíbený Family week, který do konce sezóny proběhne od 23. do 30. 3. 2019 se skipassem a ubytováním v hotelu (15% sleva v apartmánu) pro jedno dítě do 12 let zdarma a dalšími výraznými slevami. Druhou je pak možnost získat skipass zdarma v období od 6. do 28. 4. při ubytování na 4 noci v hotelu nebo 7 nocí v apartmánu. 

Pokud se chcete věnovat nejen lyžování, tak se určitě poddejte místní vyhlášené gastronomii, projeďte se na fatbiku nebo sněžném skútru či zajděte zarelaxovat do wellnes centra Aquagranda Active You, kde otevřeli nové muzeum historie lyží s více než 150 exponáty. 

Zajímavost na závěr. Itálie se uchází o pořadatelství zimních olympijských her v roce 2026 a Livigno je střediskem, kde by se mohly konat závody ve freestylu a snowboardu! Do karet mu hrají stabilní sněhové podmínky, slunečné počasí a prvotřídní sjezdovky a především úspěch mezi konkurečními resorty. 

www.livigno.eu

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>