Itálie na kolech

Karel Hynek Mácha neproslul jen svým Májem, ale také tím, že prošel pešky část Evropy a mimo jiné se vydal pěšky až do Itálie. V současnosti je ovšem modernější způsob dopravy kolo, takže proč se nevydat po stopách Máchy na kole až do Itálie?

Zkušení cyklojezdci by nejspíš už přesně věděli kudy, ti méně zkušení mohou zapátrat po trase na internetu, kde naleznou i různá doporučení ohledně optimálního rozložení kilometrů a noclehů. A ten, kdo se na kole do ciziny dosud ještě nevydal a shánění informací a studování map ho dvakrát nebaví, může využít služeb speciálních cyklocestovek.

Jedná se o klasické cestovní kanceláře, které však své zájezdy nestaví na autobusové dopravě či leteckém přesunu, ale nabízejí programy na míru právě pro kola. Buď se můžeme se svým kolem na místo určení přímo vydat, anebo, zvláště pokud nejsme v sedle kola ještě úplně doma, vybrat zájezd s podporou autobusu.

Na takovém cyklozájezdu se potom nejdelší trasu přesouváme běžně autobusem a v cílové zemi naopak poznáváme místní krásy na kole. Výhodou je, že nám přesun nezabere tolik času, a také máme na míru sestavenou trasu, která nám nabídne dobře promíchaný koktejl místních památek a zajímavostí.

V Itálii nevynecháme klasický Řím, Benátky či Florencii, ale dostaneme se i do míst, kam klasické cestovky nejezdí tak často, užít bychom si tak mohli třeba tradiční oslavy 31. května s procesím andělů a démonů ve městě Campobasso,  nebo návštěvu Muzea mušlí, pocházejících z celého světa, ve městě Vieste.

Pro ty, kteří nechtějí cestovat až na jich, je skvělou cílovou destinací Lago di Garda, nádherné jezero, u kterého si budete připadat jako u moře, lze objet celé dokola. Podnikat zde lze i nesčetné vyjížďky do okolních horských vesnic, které skýtají neuvěřitelné pohledy na celé jezero.

Ten kdo chce ochutnat tu pravou Itálii, se musí vydat do Toskánska. Cyklistický zájezd do Toskánska, to je jízda krajinou vinohradů, olivových sadů, cypřišů, pestrobarevných polí a zemědělských usedlostí. Středověká městečka umístěná často na kopcích a skalních útesech vynikají románskou architekturou a samozřejmě jídlem.

ZP

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>