Pivo, Octoberfest, BMW – to je Mnichov!

Mnichovský Oktoberfest konající se každoročně v září a říjnu vždy navštíví zhruba 6 miliónů účastníků. Čtvrtí Theresienwiese protečou hektolitry piva a ve městě se pořádají koncerty a průvody v bavorských krojích. Vidět tu slávu alespoň jedenkrát v životě stojí za to. Co si ještě v Mnichově nenechat ujít?

Bavorsko je považováno za nejpopulárnější spolkovou zemí. Aby ne. Narodilo se zde spousta významných osobností – král Ludvík II., Richard Strauss nebo papež Benedikt XVI., leží zde nejnavštěvovanější město Mnichov, nejstarší německý národní park a vedou jím významné turistické stezky a trasy – Glassstrasse, Romantische Strasse a Deutsche Alpenstrasse (o těch ale až někdy příště).

Mnichov

Mnichov je třetím nejlidnatějším městem Německem a je úchvatné. Přesto, že je město hustě osídleno je zde mnoho zeleně, zdejší služby patří k těm nejkvalitnějším v Evropě a v centru se můžete pokochat historií tohoto města. Kam zajít?

Centrum se soustředí okolo náměstí Marienplatz, kde se nachází proslulá zvonkohra Glockenspiel hrající třikrát denně. Leží ve věži Nové radnice a skýtá 43 zvonů a 32 figurek.

Nedaleko zvonkohry se nachází prostorná katedrála Frauenkirche pocházející z 15. století, která pojme neuvěřitelných 20 tisíc věřících najednou.

Mnichov je městem piva, kvalitní pivnice zde najdete na každém rohu. Za vidění ale stojí i nejstarší pivnice – Hofbräuhaus, kde se pivo čepuje od 16. století.

Ujít si nesmíte nechat velký komplex Residenz, který od 16. století obývali králové a kde můžete obdivovat dvorní klenotnici či Trůnní sál, který je dodnes v původním stavu.

Navštivte i další rezidenci s parkem sloužící panovníkům od 17. století jako letní sídlo. Obdivovat zde můžete ložnici, kde se narodil král Ludvík II.

Mnichov není ale jen o historických budovách, důkazem toho budiž Alianz Arena, proslulý stadion, o kterém se říká, že vypadá jako kobliha. Milovníci aut musí navštívit i BMW Welt v Olympiaparku. Vzít sem můžete celou rodinu a strávit zde celý den, v areálu se konají koncerty a jsou zde i mnohé obchody a restaurace.

Sandra Špačková

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>