Podzim v Kanadě

Podzim v Kanadě je poměrně specifickou záležitostí. Není se co divit, když se jedná o zemi, o které se často mluví jako o zemi javorového listu. Přestože podnebí je tam o něco chladnější než u nás, podzim tam hýří všemi barvami, takže není divu, že babí léto v Kanadě bývá hojně přezdíváno jako indiánské.

A pokud je řeč o indiánech, není to jen metafora, také s příslušníky potomků dřívějších domorodých kmenů se tu můžeme potkat, dnes již žijí o poznání moderněji, ale i tak nás možná poctí nějakou indiánskou historkou předávanou skrze generace již z dob divokého západu.

Co nás uchvátí je divoká příroda, lesy a čistý vzduch. V této zemi najdeme také další legendu – Niagarské vodopády, které jezdí obdivovat turisté z celého světa.

A kdo bude mít již přírody dost, může se vydat obdivovat kanadská velkoměsta. Spoustu z nich známe z filmů, například Montreal, město, které patří mezi největší francouzsky hovořící města mimo hrance Francie. Proslulý je také Québec, město, jež nalezneme na seznam UNESCO jako kulturní památku.

Zajímavostí je, že formální hlavou státu je stále anglická královna. Její ,,křeslo“ nalezneme v královském městě Ottawa. Neměli bychom zapomenout zmínit také město s nejdelší ulicí na světě – Toronto. Toronto je též známé jako město hostící olympijské hry.

A když už se nám podaří dostat se do Kanady skutečně na podzim, neměli bychom si nechat ujít svátek Halloween, ten se tu totiž na rozdíl od českých končin slaví mnohem pompézněji a vyřezávání dýní, patří k rodinným tradicím, podobně jako třeba u nás zdobení vánočního stromečku.

ZP

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>