Lyžování ve Francii

Lyžování ve Francii je něco pro fajnšmekry. Žádný div, také se zde nachází vrcholná hora Alp, a zároveň Evropy Mont Blanc tyčící se do výše 4808 metrů. Kolem této hory se nachází největší počet lyžařských středisek. Najdou se tu ale i klidnější kouty, kde se vedle čistoty horského vzduchu můžeme nechat opájet i tradiční francouzskou kulturou.

Největším střediskem je Les Trois Vallées, které leží v Savojském regionu na západu Alp. V savojských Alpách nalezneme taktéž už zmíněného giganta Mont Blanc.

V Alpách ale nemusíme obdivovat jen hory, své kouzlo mají i ledovce, například nejníže položený Mer de Glace, k němuž nás dovede ozubnicová dráha. Pokud budeme chtít obdivovat ledovce, můžeme tuto činnost ideálně spojit i s lyžováním na sjezdovce Tunnel, která vede 200 metrů tunelem v ledovci.

Ve francouzské části Alp nalezneme nejdelší lanovku na světě – slavnou Aiguille du Midi. Pak si můžete užít 20 kilometrů dlouhého sjezdu údolím Vallée Blanche. A tím superlativy nekončí v lyžařském areálu Alpe d’Huez se nachází nejdelší černá sjezdovka Evropy.

Pro dobrodruhy možná bude lákadlem i Heli ski, založené na tom, že nás helikoptéra odveze na vysoko položené místo, a my potom sjíždíme do údolí na lyžích. Bude však nutné zdolat ještě jednu překážku, a to legislativní, neboť je tato aktivita ve Francii zakázaná. Nadšenci to obcházejí ale tak, že si tuto aktivitu dopřávají v té části Alp sousedící těsně se Švýcarskem a Itálií, a nastupují u sousedů.

ZP

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>