Objevte s dětmi Česko: Tipy na ubytování i výlety

Letos velká část Čechů dovolenou v zahraničí odkládá a zůstane u nás. Myslíme, že je to skvělá příležitost, jak ukázat dětem krásu naší republiky. A že je co ukazovat. Na vyhledávači explorio.cz najdete přes 1200 tipů na rodinné výlety a také hotely a penziony pro děti. 

Hotely pro děti nadchnou celou rodinu

Výběr správného ubytování výrazně ovlivní průběh vaší dovolené. Vyberte si takové ubytování, kde malé hosty vítají a jsou na ně náležitě připraveni. Dětská hřiště a dětské herny vaše potomky zabaví a vy si tak zvládnete na dovolené i odpočinout. Během prázdnin nabízí řada hotelů i animační programy, kdy se o vaše děti postarají animátoři a vy si zatím dopřejte třeba masáž, hodinku v bazénu nebo chvilku relaxu s knížkou.

Pro miminka a batolata vám půjčí postýlku, nočník i mnoho dalšího potřebného vybavení. Ušetříte tak starosti při balení i místo v autě.

Hotel Aurum (kopie)

Zdroj: Hotel Aurum

Na výlet do přírody

Výlet do přírody vás nemusí stát ani korunu, když si zabalíte zásoby jídla a pití. Nadýcháte se čerstvého vzduchu, děti se vyřádí a večer budou spinkat jako andílci. Jak děti motivovat k delší trase bez reptání? Doporučujeme naučné stezky pro děti, které je zábavnou formou naučí spoustě novým informacím o světě kolem nás. Nebo naplánujte výlet tak, aby končil třeba skvělým dětským hřištěm nebo stánkem se zmrzlinou.

Pohadkova stezka (kopie)

Zdroj: Pohádková stezka ke Krtečkově studánce

Muzea, která děti nenudí

Dlouhý výklad plný letopočtů a exponáty za sklem, na které se nesmí sahat, děti moc nenadchnou. Naštěstí mnoho muzeí už dnes vypadá jinak. Navštivte muzea pro děti, kde můžete zkoušet, testovat, hrát si a objevovat svět. Tahle místa dokáží i deštivou dovolenou proměnit v zážitky, na které budete ještě dlouho vzpomínat.  Muzeum strasidel (kopie)

Zdroj: Muzeum strašidel Pelhřimov

Kam byste se letos rádi podívali?

Vyberte si destinaci pro svou letošní rodinnou dovolenou a můžete začít plánovat. Snadno vyhledáte ubytování přímo podle potřeb vašich dětí, protože si ve filtrech můžete zaškrtat požadované vybavení. A u každého hotelu penzionu i chalupy najdete také doporučené výlety v okolí. Tak vzhůru na to.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>