Kam na výlety v Praze?

Častokrát si myslíme, že pokud chceme zažít zajímavou dovolenou, musíme vycestovat za naše hranice. Mnohdy ale není ani potřeba vyrazit ven z města. Krásným příkladem je Praha. 

Jedná se o jednu z nejzelenějších metropolí a teď nemáme na mysli zelené střechy domů, ale opravdovou zeleň. Praha nabízí mnoho lesů a lesoparků, které skýtají prostor pro výlety. Věřte, že abyste je důkladně prošli či projeli na kolech všechny, jedna dovolená vám stačit nebude. 

praha priroda

Kam v Praze vyrazit do přírody? 

Bažantnice v Satalicích
Bohdalec a Tyršův vrch
Bohnické a Drahaňské údolí
Čimický a Ďáblický ráj
Divoká Šárka
Hlásek
Hostivařský lesopark
Chuchelský háj
Kamýk
Klánovický les
Kozí hřbety
Kunratický les
Krejcárek
Lehovec a Čihadla
Lesopark Letňany
Lesy v Hodkovičkách
Lesy v Šárce
Milíčovský les
Modanská rokle a Cholupický vrch
Na Cibulce
Obora Hvězda
Prokopské a Dalejské údolí
Robotka
Smetanka a Tábor
Vinice
Xaverovský háj

Na území těchto přírodních ploch najdete více než 2 600 kusů různých dřevěných rekreačních prvků (např. větších 49 dětských hřišť, 53 altánů, 1 300 laviček apod.). U devíti z nich je možné bez obav využít veřejných ohnišť a opéct si třeba špekáčky. U všech ohnišť se nachází piknikové stoly a lavičky. U každého ohniště bývá připravené dřevo, pokud ne, pochopitelně je možné si v lese nasbírat klestí.

V Oboře Hvězda, ve Stromovce, na Petříně nebo v parku Na Vítkově je možné si přinést vlastní gril. 

Rodiny s dětmi určitě ocení zookoutky. Ty najdeme v Chuchelském háji, Kunratickém lese, Hostivařském lesoparku, v lese Kamýk, či v největším z nich v Malé Chuchli.

-MM-

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>