Jasná vás nadchne přírodou i aktivitami. Rádi se budete vracet v létě i v zimě

Dovolená v oblasti Jasná v Nízkých Tatrách je vždy dobrý nápad. Je to místo, kam se budete rádi vracet v zimě i v létě, protože možnosti vyžití jsou zde široké, nabídka hotelů i restaurací lákavá a vyrazit můžete jak ve dvou, tak klidně i s rodinou. Vyberte si hotel Jasná, kde vždy najdete krásné pokoje, klid, pohodu a prvotřídní servis, abyste si vaši dovolenou maximálně užili. Co se vyplatí vidět? Zkuste pár z těchto tipů a nudit se rozhodně nebudete.

Demänovská jeskyně svobody

Přírodní bohatství a památky jsou zde hojné, a to zejména v podobě mnoha krásných a rozsáhlých jeskyň. Demänovské jeskyně vás uvítá tradičním okruhem, který měří skoro 1,2 kilometru a těšit se můžete na překrásné jezírka, sintrové stěny jeskyně a barevné výjevy, které vás nadchnou.

Rozhledna Ostredok

Nenáročnou túru po žluté turistické značce zvládnete snadno. Nepotřebujete s sebou nic víc než jen gymsack na záda a do něj láhev s vodou, kdyby vám po cestě do kopce vyprahlo. Po krátké cestě do kopce dojdete k hezké dvoupatrové rozhledně, odkud si můžete za pěkného počasí prohlédnout celou dolinu jako na dlani.

Vrbické pleso

Krátká, ale velmi příjemná procházka k Vrbickému plesu je vhodná klidně i pro rodiny s dětmi. Půjdete po udržovaném chodníku. Najdete zde také mobilní toalety a pro nejmenší dokonce dřevěné hřiště, které si jistě užijí.

Tarzania v Jasné

Ačkoli byla původní Tarzania zničena vichřicí, dnes jsou již škody napraveny a vy máte jedinečnou příležitost otestovat svou fyzickou zdatnost. Vybrat si můžete z různě náročných tras, které se hodí pro malé i velké.

Kamienka

Jedná se o třetí nejvýše položenou vysokohorskou chatu na Slovensku. Je skvělá pro turisty, kteří se vypraví na náročnější hřebenovku a potřebují se po cestě občerstvit. Někteří možná ocení také obchod se suvenýry, takže si s sebou můžete odnést i malou památku.

Zdroj obrázku: Jaroslav Moravcik / Shutterstock.com

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>