Objevte kouzlo kempů

Prázdniny jsou bohužel už s definitivní platností za námi, ale kalendářní léto nám pořád ještě zachovalo přízeň, takže proč toho nevyužít a nevyjet si ještě na nějakou malou dovolenou třeba do místních kempů v okolí?

Vzhledem k tomu, že už je po hlavní sezoně, ceny budou přívětivější než v létě, a i když si mimo otužilců koupání už příliš neužijeme, můžeme v kempu rozbít hlavní stan, a vyrážet odsud buď na zajímavé výlety do okolí, například po místních pamětihodnostech, nebo za hlavními trofejemi tohoto období – houbami.

Díky poměrně deštivějšímu počasí koncem srpna se můžeme těšit na poměrně bohatou houbovou nadílku a dopřát si zároveň i nostalgii starých časů a udělat si třeba houby v kotlíku nad ohněm, jako se to dělávalo při podobných dovolených v kempech dříve.

A kdo nepatří k podobným milovníkům retra, může si ve většině kempů zapůjčit i modernější vybavení na elektrický pohon a dopřát si smaženici pěkně po domácku. V kempech bývá také po prázdninách méně lidí, takže si tu užijeme poměrně klid a zvlášť děti, a ve většině případů i domácí mazlíčci se tu mohou poměrně vyřádit.

A který kemp zvolit? Záleží samozřejmě na tom, jaká máme kritéria. Pokud chceme vyrazit jen na víkend, obvykle se vyplatí vydat se do některého z bližších kempů, abychom nestrávili půl volna na cestě a druhou půlku zpátky. Na spoustu otázek nám odpoví i jednotlivé webové stránky kempů.

ZP

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>