Bora Bora – korály, laguny a kaštany

Bora Bora je souostroví, které se rozkládá v Pacifiku nedaleko Tahiti. Pro Evropu ho objevili Francouzi, ale historie osídlení sahá o tisíciletí dále. Název Bora Bora je odvozen od polynéského Pora Pora – prvorozený a jako připomínku minulých dob můžeme na ostrovech najít starobylé chrámy.

Ostrovy jsou pozůstatkem sopečné činnosti, lemují je korálové útesy a azurově modrá laguna. Milovníky tepla potěší tropické klima. K zajímavostem patří háje kaštanovníků s jedlými plody. Odpočinout si můžeme ve stínu palem nebo naopak prozkoumat místní vody, jejichž bohatý podmořský život láká k potápění a šnorchlování.

K oblíbené zábavě turistů, kterých sem v posledních letech přijíždí poměrně hodně, jsou výlety na lodích s proskleným dnem. Tyto plavby jsou výbornou alternativou pro ty, kteří se raději drží nad vodou, ale nechtějí přijít o tajemství zdejší mořské fauny, díky průzračné hladině lze totiž hejna ryb a dalších mořských živočichů sledovat i takto.

Jako střediska jsou často uváděny Vaitape, které je nejlidnatější částí souostroví, a dále Matira, ležící na jihu a přitahující pozornost turistů četnými plážemi a lagunami. Na své si tu přijdou jak romantici, kteří se mohou kochat krajinou jako z romantického filmu, tak sportovci, kteří se zde mohou věnovat široké škále vodních a plážových sportů.

Bora Bora nezklame určitě ani dobrodruhy, kteří mohou vyzkoušet svou kondičku a zdatnost výstupem na vrchol ostrova – hory Pahia nebo Otemanu, které mají sice nadmořskou výšku oproti jiným horám pouhých 730 metrů nad mořem, ale i tak své zdolatele odmění nádherným pohledem na panoráma ostrova lemovaného lagunami a korálovými útesy.

 

ZP

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>