Zima v Livignu? Super sjezdovky

Navštivte lyžařskou vesničku Livigno v Italských Alpách. Dříve zde sice byla velká bída, ale ty doby už jsou dávno pryč…

 

Lyžování i zábava

 

Lyžařské středisko Livigno najdete na náhorní kotlině, která leží na pomezí Švýcarska a Itálie. S ledovým klidem lze říci, že Livigno patří mezi nejznámější lokality oblasti Alta Valtellina. Jasně, že si tady pořádně zalyžujete, konkrétně na110 kilometrechsjezdovek. Vyberte si areál Monte Federia (2 760 m.n.m.) či Monte della Neva (2 585 m.n.m.). A nebo si nevybírejte a lyžujte v obou areálech! Skibusy vám zajistí dopravu.

 

Milujete volný terén? Tak to máte v Livignu širokou nabídku vyžití. Dáváte-li přednost spíše snowboardu než lyžím, pak si toto místo zamilujete. Najdete tu nejrozsáhlejší a nejdokonalejší snowpark v italských Alpách.

 

 

Výhodička – levný alkohol

 

Co je na Livignu ještě zajímavého? Určitě fakt, že jde o bezcelní zónu, takže alkohol a benzín tu seženete levně. A když už se bavíme o alkoholu, dostanete-li chuť na skleničku, v Livignu najdete velký počet barů a diskoték. Většina z nich je na dvoukilometrové pěší zóně v centru lyžařského městečka.

 

 

Vyberte si u nás tu nejkrásnější zimní dovolenou!

 

 

Tropická mangová sprcha

 

Ubytovací kapacity jsou dostatečné a pokud toužíte po luxusu, určitě najdete ubytování podle vašich představ. Můžete se například ubytovat v hotelu, ve kterém jsou turecké lázně. A když se večer půjdete po celodenním lyžování umýt, zalezete si do sprchového koutu s tropickou mangovou sprchou.

 

Ale pozor: Chcete-li si skutečně užít veškerý nabízený luxus, mějte plnou peněženku. Pobyt v tomto městečku je přece jen finančně dost náročný. Livigno je nejdražší oblastí v okolí.

 

 

Technická poznámka na závěr

 

Pojedete-li vlastním autem do dalších středisek Alta Valtelliny, nezapomeňte na to, že přístup je podmíněn přejezdem průsmykem Passo Foscagno. Počítejte s tím, že vám to zabere více času a bez posilovače volantu to nebude jednoduché…

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>