Z Prahy do centra Říma za pár korun

Možná chcete vidět skvosty antické kultury, máte rádi dobré těstoviny, nebo toužíte po božské zmrzlině na ulici. Důvodů, proč navštívit Řím, jsou tisíce. My vám poradíme, jak si užít pár dní v italské metropoli a jak koupit letenku do Říma levně.

V Římě budete pěšky nebo autobusem míjet stavby, které vznikly před dvěma tisíci lety. I dnes vás uchvátí mocnost římského impéria, které kdysi ovládalo Evropu, Asii i Afriku. Projděte se po Fóru a představujte si, jak odtud kynul Julius César, ryk, který zazníval z Colossea při gladiátorských zápasech, nebo se zastavte u jednoho ze starobylých olivovníků či řady dalších památek.

Jak na levnou letenku do Říma

Akční letenky z Prahy do Říma můžete nakoupit za cenu od 1500 Kč (údaj je ze srpna 2013). Nejlevnější letenky – takzvané low costy – nabízejí většinou nízkonákladové společnosti. Při letu s levnou letenkou do Říma nemáte takový komfort jako s většími leteckými společnostmi. Budete mít k dispozici jen sedadlo v letadle a místo pro vaši příruční tašku. Za další služby – například zavazadlo navíc, online odbavení předem na internetu, noviny a časopisy na palubě letadla – zaplatíte zvlášť.

Dopředu se zeptejte, jestli dostanete seniorskou slevu a kolik stojí letenka pro dítě. Low costů, tedy letenek za nízkou cenu, je omezený počet. Doporučujeme levné letenky Praha–Řím rezervovat s předstihem, protože nízká cena láká i další zákazníky. Letět můžete z Prahy nebo Vídně. Přímý let trvá necelé dvě hodiny.

Jak se dostat z letiště do centra

V Římě pravděpodobně přiletíte na Letiště Leonarda da Vinciho Řím-Fiumicino, které je od města vzdálené asi 30 km. K pohodlné cestě do centra doporučujeme vlak. Nastupte ve stanici Fiumicino a jeďte vlakem Leonardo Express do stanice Termini Station, zabloudit nemůžete, vlak nikde jinde nezastavuje, za jízdu zaplatíte 14 eur v jednom směru (cena v srpnu 2013) a pojedete 35 minut, vlak odjíždí každou půlhodinu, k nástupišti se dostanete pohodlně chodbou z terminálu.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>