(Ne)obyčejné vzpomínky na dovolenou

Z dovolené si každý zaručeně přiveze nějaký ten suvenýr. Vybrat ale takový, aby nám skutečně dlouho přinášel radost, připomínal dovolenou a nestal se jen lapačem prachu, je už oříšek. Ale jde to.

Cestovní deník

Pište si cestovní deník. Že nejste právě spisovatelé? To vůbec nevadí! Nikdo po vás nechce obsáhlé romány. Naopak stačí pár hesel, nalepit účtenky, letáčky nebo třeba vzkazy a dílo je hotové. Za pár let to pro vás bude nedocenitelná sbírka pokladů.

Vzpomínky

A pokud vás deník ve své klasické podobě zase až tak neláká, zkuste to trochu jinak. Nás osobně zaujal nápad myšlenkových map z dovolené.

Abyste si ale své vzpomínky udrželi skutečně po celý rok, je potřeba si je připomínat. Nechte si natisknout například stolní kalendář. Každý týden se vám dovolená připomene jiným obrázkem, navíc si sem zanesete i důležitá data, zajímavé citáty či vaše vlastní myšlenky a nápady. Fantazii se meze nekladou, zpříjemněte si den!

Tip: Stolní kalendáře právě teď tisknou za velmi příznivé ceny a hned v několika variantách zpracování v tiskárně Point4Me.

Vtipné fotografie

„Vyfoť se tady u palmy a tady u kostela a pod hradem a…“ Všichni to známe a nikoho to moc nebaví. Foťte jinak. Snažte se zachytit kouzelné okamžiky přirozeně plynoucího dne. Nebo si naopak vyhrajte s kompozicí a stylizujte fotografované do vtipných scén. Inspirujte se například fotografiemi lidí a soch v nezvyklých situacích.

Dárky

Když už budete mít tak skvělé, veselé a půvabné fotografie, byla by škoda jich nevyužít. Sestavte si z nich třeba nástěnný kalendář. Jednotlivé obrázky na konci roku bez problémů vložíte do rámu a máte milou celoroční dekoraci. (Nebo nahradíte starý kalendář novými fotografiemi z další dovolené.)

Zapojte vzpomínky do svého domova

Napadlo vás někdy, že suvenýry mohou být vaší uměleckou sbírkou a váš obývací pokoj rázem pozvednout na galerii? Stačí málo:

  • Kupujte všude stejné druhy výrobků (magnety, obrázky, sošky, přívěsky).
  • Přivezte si vždy jen tolik suvenýrů tak, abyste je všechny zvládli naaranžovat do jednoho hlubokého rámu.
  • Nenakupujte bez rozmyslu. Je rozdíl mezi honem na suvenýry a honem na jednu konkrétní věc. Dobře si rozmyslete, co se vám hodí do bytu, a přesně to se snažte sehnat.

Hlavně ale nezapomeňte, že suvenýr musí odrážet vás a váš zážitek.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>