Lyžování v Bulharsku

Lyžování v Bulharsku možná zní pro milovníky zdejšího moře poněkud netradičně, ale lyžaři, kteří už vyzkoušeli hory v Bulharsku, na ně nedají dopustit. Přestože zdejší lyžařská střediska nejsou slavná tak jako třeba ta rakouská, švýcarská či italská, nabízejí příjemný komfort, nadstandardní lyžařské podmínky i mnohá překvapení.

pirin v ziměK oblíbeným destinacím patří například Bansko. V Bansku si můžeme užít vše, co k lyžování potřebujeme. Nalezneme tu udržované sjezdovky, několik typů moderních lanovek, i třeba chráněné přírodní úkazy UNESCO v pohoří Pirin.

Výhodou oblasti je také kvalitní sníh, od prosince až do poloviny května je tu možné díky prašanu, který je v případě potřeby doplněn umělým zasněžením, lyžovat celou polovinu roku. Paradoxní přitom je, že od května zde začíná již sezóna spojená s koupáním a poleháváním na místních plážích.

Tedy pokud se u vás doma není možné shodnout, zda investovat peníze na zimní či letní dovolenou, stačí vyrazit v květnu do Bulharska, a část týdne si můžete užít lyžování a sněhu, a část týdne koupání v moři a jarního sluníčka.

Co se nám nepochybně zapíše do paměti, jsou okouzlující panoramata, ať už se jedná o moře či vzrostlé borovice, kterých je tu velké množství. A ti co dávají přednost před sportovním lyžováním, spíše objevování přírody a mají rádi objevování civilizací nepolíbených míst, mohou využít početné nabídky volných plání k prozkoumávání míst mimo tratě.

Máte zkušenosti s lyžováním v Bulharsku? Jaká destinace je vaše nejoblíbenější. Podělte se o ně v diskuzi.

 

ZP

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>