Na co nezapomenout před vycestováním do zahraničí?

Aby vaše dovolená mohla proběhnout bez obav z případných nepříjemností, je potřeba před odjezdem vyřídit několik formalit. V žádném případě neponechávejte nic náhodě a nezapomeňte se dobře pojistit.

Na co tedy před cestou pamatovat? 

Určitě si před cestou pečlivě zkontrolujte všechny doklady i platební karty a jejich platnost. Předejdete tak nepříjemnostem při setkání se zákonnými příslušníky dané země. Míříte-li do členských zemí Evropské unie, stačí mít s sebou platný občanský průkaz. Do ostatních zemí je nutné mít cestovní pas.

Budete-li cestovat autem, je vhodné nechat si před cestou zkontrolovat technický stav vozidla. Kromě povinného ručení, u kterého se doporučuje mít sjednáno i vyšší limity krytí škod na zdraví a majetku, je dobré mít sjednáno i havarijní pojištění. Nabídky havarijního pojištění se u jednotlivých pojišťoven značně liší, a proto si jejich nabídky porovnejte a spočítejte. To neznamená, že musíte strávit několik večerů s kalkulačkou a smlouvami z jednotlivých pojišťoven. To, na kolik vás havarijní pojištění přijde, zjistíte pár vteřin poté co vyplníte formulář: havarijní pojištění kalkulačka. Tak získáte pro porovnání hned několik nabídek a vyberete-li si, můžete jej rovnou online sjednat.

Naprostou samozřejmostí by mělo být cestovní pojištění do zahraničí. Za cenu několika korun denně získáte pojistnou ochranu na krytí lékařských zákroků, převoz do nemocnice, případně i převoz ze zahraničí zpět domů. Mějte na paměti, že i zlomený prst na ruce dokáže natropit spoustu nepříjemností. Plánujete-li rizikovější dovolenou, nenechávejte nic náhodě a nechte se k základnímu cestovnímu pojištění i připojistit.

Naštěstí dnes není pro uzavření všech druhů pojištění potřeba obcházet všechny pojišťovny, informace lze porovnat a hned uzavřít online v pohodlí domova na www.ePojisteni.cz. Díky velkému množství sjednaných pojistných smluv mají u pojišťoven vyjednané exkluzivní slevy, výhody a bonusy, na které byste jako běžný klient u pojišťovny nedosáhli.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>