Lyžařská střediska Slovensko – jeden skipas, sedm středisek

Chcete vyrazit ještě tuto zimní sezónu někam do hor, ale nechcete trávit dovolenou v Čechách? Pokud nejste na daleké cestování, zvažte dovolenou na Slovensku.

Není to příliš daleko, z Moravy je to dokonce blíže než do některých českých lyžařských středisek a mnozí navíc ocení i fakt, že se na Slovensku domluví bez znalosti cizího jazyka.

Na Slovensku se sice platí Eurem, ale ceny jsou zde nižší, než je tomu v Alpách a často i než je tomu ve vyhlášených střediscích u nás.

JEDEN SKIPAS, SEDM STŘEDISEK

Největší střediska na Slovensku poskytují zajímavé slevové balíčky a společný přenosný skipas. Na jeden skipas, jehož cena se pohybuje od 260 do 390 Eur (dle délky trvání a období), je možné lyžovat hned v sedmi střediscích.

Jasná Nízké Tatry – největší lyžařské středisko. Skiareál se tu rozkládá na severních a jižních svazích Chopku a perfektní sněhové podmínky tu panují po 5 měsíců v roce. Impozantní skiareál nabízí36 kmsjezdovek v nadmořské výšce 950 –2 024 metrů a v provozu je tu 16 vleků, 7 sedačkových lanovek a 1 kabinová o celkové přepravní kapacitě 24 535 osob za hodinu.

Donovaly – zábava na lyžích zaručena. Zde na návštěvníky čeká moderně vybavené lyžařské středisko, tratě nejčastěji s mírným profilem a nádherné panoráma okolních hor.

Veľká Rača – vhodná pro rodinnou pohodu. Skiareál Veľká Rača tvoří dvě propojené lokality – Laliky a Dedovka. V nadmořské výšce 639 –1 048 metrů tu najdete 13 moderně vybavených sjezdových tratí o celkové délce1 4 kilometrů. Nejoblíbenější sjezdovka je Pretekárská, dlouhá 2,4 km.  Součásti areálu je také snowboardová U-rampa.

Vrátna – skvělé pro ty, kdo má rád freeride a touží si sjet nejstrmější svahy. Všechny svahy jsou orientovány na sever a nabízí skvělé sněhové podmínky 120 dní v roce od prosince do dubna.

Malino Brdo – Skipark Ružomberok – ideální lyžovačka pro začátečníky.

Štrbské Pleso – okouzlí vás krása velehor. Zdejší lyžařské středisko patří k nejprestižnějším a nejnavštěvovanějším, ačkoli rozlohou se řadí spíše k menším areálům. Lyžařská sezóna zde trvá až do začátku května.

Tatranská Lomnica – nejdelší sjezdovka. Skiareál Tatranská Lomnica nabízí upravované sjezdovky v délce 7,8 km.

Sandra Špačková
foto: jansokoly, JSB

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>