Jak a kdy koupit nejlevnější letenku do USA

Letenky do New Yorku jsou mezi cestovateli hitem. Newyorské Letiště Johna F. Kennedyho je nejčastějším cílem cestovatelů, kteří míří z Prahy do USA. Ať už vás do „Města, které nikdy nespí“ lákají památky, muzikál, nákupy či cokoli jiného, v New Yorku se nikdy nebudete nudit.  Jak pořídit letenky do USA levně?  Který termín zvolit, aby se cesta skutečně vyplatila a neutratili jste za letenku majlant?

Do New Yorku se vydejte v dubnu, květnu nebo v září

Zkušení lovci letenek radí: Pokud chcete nejlevnější letenky, na trase Praha–New York se vyhněte termínu letu od poloviny prosince do 6. ledna. Proč je cena právě v tomto období nejvyšší? Má to několik důvodů. V období Vánoc lidé do New Yorku míří především nakupovat. O vánočních svátcích také lidé častěji cestují za svými příbuznými. Na cesty se tedy vydávají i ti, kteří běžně zůstávají doma.

Manhattan přes řekuObecně také platí, že turisty z celého světa to v období adventu a Vánoc do velkých světových metropolí láká, protože chtějí poznat a zažít sváteční atmosféru. Na zpáteční trase, tedy z New Yorku do Prahy, ještě zůstávají vysoké ceny po 6. lednu. Tehdy je o letenky zájem, protože se lidé z cest vracejí zpátky.

Podle čísel o prodejích jsou tedy nejlevnější letenky do USA v období mimo hlavní sezonu.

V roce 2013 stála nejlevnější letenka do new Yorku 12500 Kč

Dalším obdobím, kdy se cena letenky do USA drží na horní hranici, je období od poloviny června do zhruba 15. září. V letní turistické sezoně lidé do New Yorku jezdí na dovolenou. Nebo metropoli volí jako vstupní destinaci ve Spojených státech a cestují dál.

Ideálními měsíci, ve kterých  lze strávit pár dní v New Yorku, a sehnat přitom nejlevnější letenky, jsou duben, květen a říjen.  Obecně platí, že levné letenky se vyplatí rezervovat včas. V roce 2013 bylo možné sehnat nejlevnější letenky do New Yorku za zhruba 12 500 Kč. V atraktivních termínech se cena zpáteční letenky včetně poplatků vyšplhala až na 25 000 Kč. Do New Yorku se letí čistého času zhruba 9 hodin. S mezipřistáním je délka letu o něco delší (délka letu je cca 13 hodin).

Mohlo by se vám líbit...

1 komentář

  1. Moni3 napsal:

    Jak jsou ceny pohonných hmot nízké, tak díky tomu jsou letenky do USA letos levnější než v předchozích letech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>