Maledivy – užijte si dovolenou přesně podle představ

Maledivy, nejníže položený stát na světě, jsou bezesporu jedním znejatraktivnějších turistických míst na Zemi. Neuvěřitelně modré moře, vyhřátá voda, krásné ryby a korálové laguny jsou ostatně obrovským lákadlem. 

Souostroví leží asi 500 kilometrů jihozápadně od Indie a skládá se z přibližně 1200 mělkých korálových ostrovů. Ostrovy jsou geograficky rozděleny do kruhů, které se nazývají atoly. Celkem jich je na ostrově 26. Jeden atol je vždy uzavřen lagunou s mělkým, písčitým dnem s hloubkou do 90 centimetrů.

Atoly jsou velice rozdílné, ať už velikostně, počtem ostrovů či složením obyvatel. Nejmenším atolem je Toddu, tím největším Huvvaddu. Přibližně stovka ostrovů je využíváná jako turistické resorty. Některé ostrovy jsou pro turisty naopak naprosto uzavřené, aby nebyly nábožensky narušovány. Kromě ostrova Kuramathi platí pravidlo, že na ostrově se může nacházet nejvýše 1 resort. Výběr vhodného hotelového resortu je tedy jediným klíčem pro dovolenou na tomto zajímavém místě. Takřka kažý ostrov jste schopni projít za pár hodin. Při výběru se tak nemusíte obávat, že neuvidíte nic jiného než onen resosrt.

maledivy_2

Jak se zabavit?

Zabavit se na Maledivách můžete různě. Každý z resortu se liší, vzhledem, nabízenými službami a pochopitelně i cenově. Některé nabízí výuku golfu, jiné šnorchlování, potápění (Maledivy jsou rájem potápěčů!), jachting, tenis, další lákají na gurmánské zážitky, rybářské výlety či exkurze za krásami okolního světa. Největším lákadlem jsou pochopitelně písečné pláže a laguny, které jsou ideální pro koupání a opalování. Opalovacím krémem se dobře zásobte!

maledivy_1

Kdy se na Maledivy vydat?

Od prosince do dubna je na Maledivách období suchého podnebí s ojedinělými srážkami a nižší vlhkostí vzduchu. Nejteplejší období a současně turisty nejnavštěvovanějšími měsíci jsou únor, březen a duben.

Od května do listopadu je zde období, kdy se zde objevují bouřky a déšť. Klima je ale stále teplé, jen obloha azurová, může být zatažená a vlhkost vzduchu je značně vyšší. I tak se lze ale koupat a navíc zde bývají mnohem příznivější ceny.

Praktické informace

Pro turistické potřeby není potřeba vízum. Určitě si s sebou vezměte americké dolary, ideálně v malých bankovkách. O maledivské rupie místí tolik nestojí. Národním jazykem je maledivština, ale v turistických centrech se ve většině případů domluvíte i anglicky, německy či francouzsky.

Tip: Turismus je zde zcela pod vlivem vlády, jako turistickou novinku ale lze navštívit i některé domorodé ostrovy, což je vítané pro turisty, kteří chtějí ušteřit, ale především poznat autentické Maledivy a místní život. Vyberte si rybářský ostrov (např. Ukulhas), ubytujte se u rybářů doma, mnoho z nich začlo v turismu takto podnikat a pozorujte místní život. Zažijete jedinečnou zajímavou dovolenou.

Sandra Š.
foto: pixabay.com

Mohlo by se vám líbit...

1 komentář

  1. Ivana napsal:

    Maledivy jsou naprotý ráj pro novomanžele. viděli jsme tam i dvě svatby a byla to nádhera. Kdybych se mohla vdávat ještě jednou, bylo by to tam na pláži.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>