Lyžování ve Val Gardena

Pohádková krajina obklopena rozeklanými pyramidami Sassolunga, trčícími špičkami Gruppo delle Odle a skalní pevností masivu Sella a dalšími skupinami hor, které byly zapsány do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Není div, že jsou tyto majestátné hory v létě hojně navštěvovány motorkáři, cyklisty a turisty, v zimě je vystřídají milovníci lyžování.

Lyžařské středisko Val Gardena je se svými 175 kilometry sjezdovek a 83 lanovkami a vleky nejrozsáhlejším střediskem oblasti Dolomiti Superski. Tato oblast zahrnuje 12 lyžařských oblastí s neuvěřitelnými 1220 kilometry sjezdařských či snowboardových tras.

Zimní sporty zde mají tradici již stovky let a je jich zde tolik, že je obtížné si vybrat.

Asi nejznámější je sjezdovka na masivu Sella dlouhá celých 26 kilometrů sjezdu, abychom ji sjeli, bude zapotřebí přibližně 6 hodin.

Kdo sleduje světové poháry a rád by si projel některou ze známých tras, musí se vydat na sjezdovku Saslong, která v zákrutech vede po strmých svazích Ciampinoi. Sjezdovka se doporučuje jen velmi dobrým lyžařům, je to totiž velice náročný terén. Kdo jej ale pokoří, nebude litovat.

Z Ortisei vede lanovka, která lyžaře dopraví na svahy Rasciesy v nadmořské výšce 2163 metrů. Zde je výchozí bod pro novou 6 kilometrů dlouhou sáňkařskou dráhu. Další vleky a s dráhy vedou na vrchol Severa ve výšce 2518 metrů a na nádhernou horskou louku Alpe di Siusi, která velmi ceněna běžkaři, je zde totiž 60 kilometrů drah jen pro ně.

A své si přijdou i turisté se sněžnicemi pro ty zde je celých 30 kilometrů.

Martina Mlsná

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>