Madagaskar– živoucí fosilie, hory i buše

Madagaskar je velký ostrov, který na mapě leží u pravého afrického břehu. Podnebí je tu tropické, takže zde najdeme deštné pralesy, buše jako vystřižené z filmu, ale i savany nebo bambusové křoviny.

Ostrov ale vedle zeleně láká také na žulové masivy, které nabízí ideální podmínky k horolezectví. Ty se tak staly horolezeckým cílem některých českých horolezců, přičemž u některých masivů se dokonce mohou někteří z nich pyšnit prvovýstupem.

Zajímavým výletním cílem může být i poloostrov Masoala, o němž se mluví jako o nočníku Madagaskaru, protože zde prakticky neustále prší. Takže kdo rád tančí v dešti, bude mít o vyžití postaráno.

Přestože přírodu poněkud devastuje těžba a rozvoj zemědělství, nalezneme zde nádherná chráněná území, kde se můžeme kochat nejen typickou tropickou přírodou, ale i živočichy, kteří jinde již dávno vyhynuli.

Madagaskar totiž díky své poloze odolával déle civilizačním změnám, a tak se zde zachovala spousta unikátních druhů, jimž se dnes říká živoucí fosilie. Jedním z druhů jsou například Lemuři. Těch zde najdeme velké množství.

Místní živočišná říše má navíc tu výhodou, že se na ostrov z Afriky nedostala žádná z velkých šelem, takže tu jediným predátorem je místní Fosa Madagaskarská  (o něco přerostlejší kočka nezoologicky řečeno :-) )

Madagaskar je tedy ideální zemí pro nadšené milovníky přírody i romantické duše, a na své si přijdou i aktivní lidé, ostrov přeje jak pěší turistice, tak již zmíněnému horolezectví, kvůli němuž sem přijíždějí lidé z celého světa.

ZP

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>