Dovolená v pohádce

Jaro už je v plném proudu a to nejen kalendářně, ale dokonce už pozvolna i za okny. Přestože se podle známé lidové pranostiky říká – ,,duben ještě tam budem“, mnozí z nás už mají chuť přece jen nějaké ty výlety podniknout.

Většina turistických atrakcí je ještě zavřená. Ale vyplatí se si některé vyhlédnuté cíle pohlídat, protože mívají speciální otevírací dobu k některým svátkům či jiným oblíbeným datům – jako byly Velikonoce nebo budou blížící se Čarodějnice (30. duben), či První máj.

Někde navíc pro skupiny otevřou kdykoliv.

Po dlouhé zimě bychom si zasloužili trochu odreagování, tak proč nestrávit pár hodin v pohádce. Čarodějný plášť ze seriálu Arabela sice ještě nikdo nevynalezl, zato z různých pohádkových statků či kováren můžeme dnes vybírat ve velkém.

Populární je například kovárna v Selibově v jižních Čechách. Vzhledem k pověsti jižních Čech tu samozřejmě nechybí pestrá sbírka vodníků nebo hastrmanů, ale i čertů, skřítků nebo třeba víl. Nalezneme tu také plno dalšího pohádkového osazenstva. Nechybí ani Královská poštovna nebo pohádkový krámek.

Jeden z pohádkových statků bychom zase nalezly v obci Břasy-Vranovice v Plzeňském kraji. Těšit se můžeme na pohádkovou stodolu, dvůr, který nadchne především děti, čarokrámek, interaktivní dílničku nebo tradiční venkovní ohniště.

No a kdo pohádky právě nemiluje, užije si výlet do pohádky alespoň přeneseně. Pohádkové kovárny a statky mají společné, že jsou umístněné v krásné přírodě, stranou od všeobecného každodenního ruchu a stresu.

ZP

foto: www.pohadkovakovarna.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>