Dovolená nejen pro ženy

Dovolená slouží k rekreaci těla i duše. Pokud k našim koníčkům patří nakupování a móda, proč si nezajet na dovolenou za nakupováním? Pravdou je, že nakupování mají v oblibě spíše ženy, a proto je, v případě, že pojedete s mužským protějškem, potřeba vybrat destinaci, kde se muži nebudou nudit. Skvělou volbou pro vás jsou Benátky.

O Italech je známo, že milují módu. Dosvědčuje to i pohled na italské turisty v naší zemi, kde je doslova nelze přehlédnout. Není výjimkou, že již teenageři jsou oblečeni ve značkách jako Versace, Max Mara, Valentino apod.

Taková dovolená vás nemusí vůbec přijít draho, slevy na pobyty v těchto destinacích seženete hned na několika portálech či cestovních agenturách a kancelářích. Pokud vám přide, celý týden v jednom městě až příliš. Zvolte romantický víkendový wellness pobyt. Koneckonců po celodenním brouzdáním po obchodech, přijde, masáž a sauna vhod.

Benátky jistě ocení i muži. Ženy mohou chodit po obchodech a muži mezitím nasávat historickou atmosféru města. Benátky nejsou zaměřeny na obchodní styl. Město je sice od svého začátku turistickým centrem, ale neočekávejte zde mnoho obchodních center či klasických menších obchůdků. V Benátkách totiž neexistují žádné nákupní čtvrti, ale světoznámé módní značky a jejich pobočky se nachází v ulicích od vlakového nádraží až k náměstí Svatého Marka. V centru pak najdete mnoho butiků, kde si můžete koupit od pohledů, před gondoly až po krásné šaty. Ovšem pozor, v pondělí je zavřeno. Pro obchody platí, že jsou otevřené od devíti hodin ráno do půl osmé do večera. Menší obchody, jsou zavřené od jedné hodiny odpoledne do čtyř hodin odpoledne, kdy si Italové vychutnávají siestu.

V Benátkách určitě nezapomeňte navštívit místní trhy, z nichž je nejznámější rybí trh. Obuv zde sice nekoupíte, ale atmosféra zapálených italských rybářů si vás získá. Dalším zajímavým zážitkem je i bleší trh, který se čas od času koná v Campo San Maurizio.

Nenechte si ujít nakupování v Benátkách, není tolik rozmanité a rozšířené jako v jiných městech Itálie, ale právě proto má nakupování zde jisté kouzlo.

rdc

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>