Dubaj: Lyžování v poušti!

Dubaj je vyhlášeným místem letní rekreace pro ty, kteří zrovna nemusí počítat každou korunu. Místní podnikatelé proto chytili příležitost za pačesy a řekli si: Proč přicházet o turisty, kteří více než slunce mají rádi zimu?

Tisíce tun umělého sněhu

 

A jak to v takové lyžařské hale vypadá a co všechno zde můžeme najít? K dispozici tu je 22,5 tisíce čtverečných metrů plochy, svezete se tu po400 metrechsjezdovky, necháte se vyvést čtyřsedačkovou lanovkou, která dosahuje převýšení60 metrů, a čeká tu na vás neuvěřitelných šest tisíc tun umělého sněhu! Další zimní atrakce nabízí zdejší snowpark a jsou to třeba klouzačky, iglů, prolézačky… Je sice pravda, že halové lyžování není tak plnohodnotné jako lyžování venku, ale na tomto místě planety jde o skutečný unikát. Do haly se také chodí dívat spousta místních lidí, kteří si ani nechtějí zalyžovat, jen chtějí vidět sníh na vlastní oči.

 

 

Jak se tu lyžuje?

 

Prostor v hale je mezistanicí rozdělen na dvě tratě. Jedna z tratí vede po vnějším oblouku haly a je mírnější. Ta druhá je sice prudší, ale vyznavače adrenalinu moc nenadchne. Dá se říci, že hala je ideálním místem pro začátečníky a mírně pokročilé lyžaře. Líbit se tu bude ale freestylovým lyžařům, pro které jsou tu poloviční U-rampy. Na těch se můžou do sytosti vydovádět.

 

Skipas za třináct stovek

Jde o skutečně zajímavé místo, které nezapře arabskou architekturu. Pokud se někdy ocitnete v Dubaji a zbude vám čas, zajděte se podívat do největší lyžařské haly na světě. A nakolik vás přijde celodenní skipas? V přepočtu tu za něj necháte přibližně 1 300 Kč.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>