Po přečtení tohoto článku budete Vaše fotografie z dovolené tisknout už jen doma

A to platí i pro ty z Vás, kteří nejsou přesvědčeni o své počítačové gramotnosti. Jediné co budete potřebovat je počítač, „průměrná“ barevná tiskárna, fotopapír a program na prohlížení a úpravu fotografií. Návod na domácí tisk fotografií je opravdu jednoduchý…

Nejdříve začněme u samotných fotografií. Určitě se Vám také stalo, že se Vám na fotografii objevil nějaký rušivý element v podobě palce před objektivem či osob vstupujících do zorného pole objektivu v době, kdy jste zrovna mačkali spoušť. Také se Vám určitě několikrát stalo, že jste pozorovali rozdíl mezi podobou fotografie na monitoru fotoaparátu či počítače a podobou na papíře.

Přesně těmto situacím můžete přecházet, pokud si fotografie upravíte v některém volně dostupném nástroji, které se požadavky na znalost počítače podobají obyčejnému „Malování“, dokáží ale velmi dobře posloužit.

Mezi nejlepší programy, jejichž ovládání je v češtině, patří:

–   HP Photo Creations
–   PhotoScape
–   Zoner Callisto

Fotografii si jednoduše oříznete tak, aby na ní nebyly žádné rušivé elementy, plus díky možnosti domácího tisku si můžete Vaše vzpomínky na dovolenou z paměťové karty upravit přesně podle své chuti.

Tímto se postupně dostáváme k samotnému tisku fotografií. K tomu Vám stačí průměrná barevná tiskárna (řekněme v cenovém rozpětí 3 000 Kč – 10 000 Kč). U takové tiskárny je již předpoklad, že disponuje režimem pro tisk fotografií, který oproti tomu běžně používanému pracuje s vyšším rozlišením (tj. nehrozí, že uvidíte jednotlivé pixely) a lépe pracuje s jednotlivými barvami.

Jediné, co potřebujete udělat je, přepnout režim tisku na ten určený pro tisk fotografií. Níže uvádíme, jak toto nastavení vypadá u tiskáren značky Canon (ve Windows najdete toto nastavení na Zařízení a Tiskárny – vlastnosti tiskárny).

Nastavení režimu pro tisk fotografií u tiskárny Canon

Nejdříve si zkuste vytisknout jednu fotografii, porovnejte výsledek s Vašimi představami a následně fotografii upravte v některém z výše uvedených nástrojů (upravený obrázek vytiskněte a znovu porovnejte s Vašimi představami).

Jak vychází domácí tisk fotografií po finanční stránce?

Zejména u levnějších tiskáren je pravděpodobné, že Vás domácí tisk fotografií vyjde mírně dráž, než v případě tisku ve fotoateliéru. Pokud ovšem nebudete fotografie tisknout na drahých originálních náplních, ale na značkových alternativních náplních (u těch můžete počítat s finanční úsporou cca 60 % oproti originálním náplním), můžete se těšit i na finanční úsporu.

Infografika porovnávající originální náplně, náplně značky Tisknulevne.cz a neznačkové nekvalitní náplně do tiskárny

Zdroj: www.tisknulevne.cz

Nejenže Vám domácí tisk fotografií umožní vytisknout si fotografii podle Vašich představ (barvy, rušivé elementy, rozměry), ale také díky němu ušetříte.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>